Nomadland zadebiutuje na DVD już 13 października 2021 roku

Nagrodzony Oscarami Nomadland zadebiutuje na DVD już 13 października 2021 roku.

Nomadland opowiada o Fern (Frances McDormand), która po zamknięciu kopalni gipsu i upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie pakuje swojego vana i rusza przed siebie. Prowadząc życie współczesnej koczowniczki poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa Fern odkrywa w sobie nową siłę i zaradność. Po drodze spotyka innych podróżników, którzy stają się jej przewodnikami po rozległych przestrzeniach amerykańskiego Zachodu. W tych rolach wystąpili prawdziwi nomadowie: Linda May, Swankie oraz Bob Wells.

Zobacz również: Ojciec – recenzja filmu. Groza starości

Nie pokazujemy na ekranie ludzi wyrzuconych na ulicę. Oni mieszkają w wozach kempingowych, są nieustannie w drodze. To bardzo specyficzny sposób życia, ale wynika ze świadomego wyboru. Mam wrażenie, że postawa bohaterów filmu wynika z ich amerykańskiego podejścia do rzeczy: uporu i trwania przy swoim niezależnie od okoliczności. Może nie mają luksusowych domów, ale żyją tak, jak chcą i nie dają się złamać – opowiada o filmie Frances McDormand, wcielająca się w rolę Fern.

Zobacz również: OSCARY 2021 – podsumowanie gali. Piękna katastrofa

Poruszającą kreację Fern, docenioną przez widzów i krytyków, stworzyła Frances McDormand, która z niezwykłą wiarygodnością przedstawiła swoją bohaterkę. – Jako Fern „pracowałam” razem z   prawdziwymi pracownikami w centrum logistycznym Amazona, przy zbiorach buraków cukrowych, w kafejce obok atrakcji turystycznej oraz jako gospodarz obozu w Parku Narodowym. W większości przypadków nie rozpoznawano mnie, traktowano jak zwykłego pracownika – opowiada aktorka.

nomadland

Nomadland to dzieło studia Searchlight Pictures, stworzone przez Chloé Zhao – reżyserkę i autorkę scenariusza na podstawie książki Jessiki Bruder. Jest ona drugą w historii kobietą, która otrzymała Oscara za Najlepszą Reżyserię. Jako scenarzystka, reżyserka i producentka zadebiutowała filmem fabularnym Pieśni braci moich, który miał premierę na Sundance Film Festival w 2015 roku. Jej drugi film Jeździec miał premierę na festiwalu Director’s Fortnight w Cannes w 2017 roku i zdobył tam Nagrodę Art Cinema, a także nagrodę dla najlepszego filmu na gali Gotham Awards 2018. W tym roku premierę będzie miał najnowszy film Zhao – The Eternals, Studia Marvel.

Po kinowej, światowej premierze 19 lutego 2021 oraz polskiej 28 maja 2021, Nomadland po raz pierwszy pojawi się na DVD już 13 października 2021.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze