PES upada niczym Barcelona – eFootball 2022 miażdżony przez graczy na Steamie

Decyzja Konami, że od najbliższej odsłony eFootball firma odchodzi od pełnej ceny za grę i przechodzi na model free to play, mógł szokować. Gracze mieli jednak nadzieję na zupełnie nowe podejście do corocznych „odgrzewanych kotletów” będzie miało pozytywne skutki. Rzeczywiście system cyklicznych aktualizacji za rozsądną cenę przy bezpłatnej podstawce brzmiał całkiem rozsądnie.

Wszystko to niestety nie ma wielkiego znaczenia, jeśli produkt dostarczony przez twórców już na starcie do niczego się nie nadaje. A tak to właśnie wygląda z eFootball 2022, który okazuje się być jednym wielkim bublem – począwszy od drewnianego gameplayu, skończywszy na tragicznej grafice na „zupełnie nowym silniku”. Ciężko stwierdzić, co poszło nie tak, ale wygląda na to, że Konami chciało dostarczyć graczom cokolwiek najmniejszym nakładem kosztów. Możliwe, że zwyczajnie bano się strat przy nowym modelu płatności. Nic jednak nie usprawiedliwia obecnego stanu eFootball 2022.

Nie ma więc co się dziwić, że gracze dają upust złości, bombardując grę na Steamie przytłaczająco złymi ocenami. Obecnie gra jest pierwsza w rankingu, ale jedynie pod względem stosunku opinii negatywnych do pozytywnych – eFootball 2022 otrzymał tylko 8% pozytywnych recenzji przy blisko 8 tysiącach ocen. Jest to wynik wcześniej niespotykany.

A oto kilka przykładowych komentarzy:

Nie wiem, jak Wy, ale ja odpuszczam sobie w tym roku to bagno… Grafika telefon, brak optymalizacji, modele ściągnięte z fox i przekonwertowane na UE, te same animacje w niektórych momentach, komentator identyczny, jak wcześniej… Ujnia 101%
Jedyne plusy to oprawa graficzna menu, kamera i wyświetlanie wyniku po strzeleniu bramki… Reszta dno totalne…

– TIGHTEND82

Konami, dlaczego? większość graczy pozostanie przy PES 2021 albo ucieknie do FIFY 22 =,=

– Adecki

(…) grafika jak z taniej chińskiej gry na telefon (już PES 2021 mobile na średnich lepiej wygląda), bardzo biedne ustawienia graficzne (brak antyaliasingu, jakości tekstur oraz możliwości wyłączenia wyostrzania które aż wypala oczy), drewniany gameplay (piłka się zachowuje jak lekarska, zawodnicy się poruszają niczym masło po rozgrzanej patelni, optymalizacja nie istnieje (gra nie jest w stanie się utrzymać w stałych 60fps na GTX 970 (…)

– DoubleHitzPL

 

Mateusz Chrzczonowski

Nie zna się, ale czasem się wypowie. Najczęściej na tematy gamingowe, bo na graniu i czytaniu o grach spędził większość życia. Nie ukrywa zboczenia w kierunku wszystkiego, co pochodzi w Kraju Kwitnącej Wiśni czy też niezdrowego zauroczenia kinem z różnych zakątków Azji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze