Metal Gear Solid 3 – remake w drodze?

Konami nie cieszy się ostatnimi czasy zbyt dobrą opinią wśród graczy.

Kłótnie z Kojimą, anulowanie Silent Hills, mikropłatności za sloty save’ów, a ostatnio tragiczna odsłona nowego PES-a. Studio jest jednak w posiadaniu praw do kilku niezwykle ważnych serii, które – gdy ogłoszone – mogą zatrząść rynkiem. Mowa o nowych odsłonach lub remake’ach takich serii jak Castlevania, Silent Hill czy Metal Gear Solid.

Zobacz również: Death Stranding Director’s Cut – recenzja gry. Ciężkie życie recenzenta…

Ta ostatnia marka ma doczekać się remake’a według wielu najlepszej części Metal Gear Solid – trzeciej, o podtytule Snake Eater. Za grę odpowiadać ma studio Virtuous, odpowiedzialne dotychczas za między innymi porty Dark Souls i The Outer Worlds na Nintendo Switch oraz pomoc przy produkcji Horizon Zero Dawn oraz Battlefield 1. Mówi się jednak, że produkcja jest na bardzo wczesnej fazie rozwoju i szybciej wypatrywać powinniśmy projektów związanych z Castlevanią oraz Silent Hill.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze