HBO Max wyrusza na podbój Europy – poznaliśmy szczegóły

HBO Max ujawnia szczegóły debiutu w Europie

HBO Max, serwis streamingowy należący do koncernu WarnerMedia, został dzisiaj przedstawiony europejskiej publiczności podczas specjalnego wirtualnego wydarzenia. Ogłoszono, że w początkowej fazie wprowadzania HBO Max do Europy serwis zostanie uruchomiony na 27 rynkach. W pierwszej kolejności, już 26 października tego roku,  platforma zadebiutuje w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze, a następnie, w 2022 roku, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Portugalii.

Zobacz również: Nie czas umierać – recenzja filmu. We have all the time in the world

Częścią specjalnego wirtualnego wydarzenia, które miało dzisiaj miejsce, było opublikowanie pierwszych fragmentów z powstającego serialu HBO Ród Smoka (House of the Dragon), a także ekskluzywnych scen z nowego sezonu Sukcesji oraz nowego serialu Peacemaker. Dodatkowo pojawiła się Sarah Jessica Parker, która ogłosiła, że kontynuacja Seksu w wielkim mieście, czyli I tak po prostu (And Just Like That) będzie miała premierę w grudniu.

W HBO Max znajdzie się atrakcyjna biblioteka treści dla całej rodziny, za którą odpowiadają uwielbiane marki WarnerMedia zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC oraz Cartoon Network. Do tego fani i użytkownicy serwisu będą mogli cieszyć się z oglądania najnowszych hitów filmowych Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery – w krajach nordyckich jeszcze w tym roku, a od 2022 r. w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Zobacz również: Przyjaciele: Spotkanie po latach – słów kilka o najbardziej wyczekiwanym serialowym wydarzeniu ostatnich lat

– Serwis HBO Max debiutuje w Europie, a wraz z nim najlepszy wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych z istniejącego już od niemal sto lat Warner Bros. oraz HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network – powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International. – Począwszy od ’Deszczowej piosenki’ po ’Matrix’, od ’Gry o tron’ po ’Mare z Easttown’, od ’Stewardesy’ po ’Plotkarę’, od ’Supermana’ po ’Jokera’, a także od ’Królika Bugsa’ po ’Scooby Doo’… Naprawdę mamy propozycje dla każdego członka rodziny. Wkrótce serwis HBO Max będzie dostępny na 27 rynkach w Europie, łącznie na 67 na całym świecie, a to jeszcze nie koniec. Przed nami znacznie więcej, ponieważ aspirujemy do obecności na 190 rynkach do 2026 roku”.

hbo max

Serwis HBO Max dostępny będzie w atrakcyjnej cenie z nowym programem rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie jedynie ośmiu, co oznacza oszczędność ponad 30% (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro).

Zobacz również: TOP10 – Ulubione Seriale Rednacza Wdowika

Poza kultowymi amerykańskimi produkcjami HBO, serwis  będzie źródłem wielu godzin rozrywki autorstwa najlepszych europejskich twórców, a wszystko pod nowym szyldem MAX Originals. Wśród nadchodzących europejskich seriali oryginalnych znajdą się Kamikaze (Dania), Todo lo Otro (Hiszpania), Do boju, Juan (Hiszpania), Garcia! (Hiszpania), drugi sezon serialu Przybysze (Norwegia), Ruxx (Rumunia), Informator (Węgry), dwa polskie seriale – Odwilż oraz Warszawianka, a wiele innych tytułów zostanie ogłoszonych w nadchodzących miesiącach.

Usługa dostępna będzie na wielu urządzeniach za pośrednictwem różnych operatorów oraz na komputerze (za pośrednictwem przeglądarki) na stronie HBOMax.com. Użytkownicy będą mogli opłacać swoją subskrypcję, korzystając z głównych partnerów płatniczych, wśród których są: VISA, Mastercard i PayPal.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO dostępne na 20 rynkach w krajach nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej.  Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników (dotyczy to zarówno użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów).

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze