Diuna – finałowy zwiastun filmu

Choć Diuna już gdzieniegdzie swoją premierę miała, polscy widzowie muszą się uzbroić w cierpliwość.

Diuna, ekranizacja jednej z najwybitniejszych powieści science-fiction, zadebiutuje na ekranach naszych rodzimych kin równo za dwa tygodnie – 22 października. Tymczasem studio odpowiedzialne za film – Warner Brothers – wypuściło finałowy zwiastun widowiska.

Zobacz również: Diuna – recenzja książki. Klasyka science-fiction

Film opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze