Łódź stała się właśnie mniej brzydka – ukończono wiedźmiński mural

Ale to wciąż miasto, do którego się lepiej nie zapuszczać…

Prace nad wiedźmińskim muralem zostały ukończone. Na ścianach łódzkiego Manhattanu widnieje malunek rozciągający się przez 24 piętra, czyli jakieś 70 metrów i przedstawiający Geralta z Rivii. Projekt ten nadzorował artysta Jakub Rebelka, a cała inicjatywa była jednym z etapów współpracy miasta z polskim studiem, Andrzejem Sapkowskim oraz EC1 przy rozwoju marki Wiedźmin. Tak o muralu wypowiedział się jego autor:

Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię

Zobacz również: Gry podobne do Wiedźmina

Drugi sezon Wiedźmina zadebiutuje na Netflixie 17 grudnia bieżącego roku. Ponadto, ostatnio mogliśmy oglądać wiedźmińskie przygody w wersji anime, a to nie koniec. Trzeci sezon serialu został już zapowiedziany, a dodatkowo czeka nas serial Wiedźmin: Rodowód krwi, opowiadający o losach pierwszego Witchera.

wiedźmin
fot. ŁÓDŹ.PL

Źródło: Łódź.pl

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze