The Eternals – ban w kinach Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Katarze przez wątek LGBT

Najnowsza produkcja Marvela – The Eternals – doczekała się kolejnego po kiepskich recenzjach problemu. Film został zakazany w Chinach, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Katarze w związku z tym, że występuje w nim wątek LGBT

Film Eternals miał trafić do kin w krajach Zatoki Perskiej już 11 listopada. Pozycja została jednak usunięta z harmonogramu wszystkich kin znajdujących się na wspomnianych terenach. Produkcja znajduje się jednak na liście premier w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zobacz również: The Eternals to jak na razie najgorzej oceniany film Marvela

Dystrybutorzy w krajach Zatoki Perskiej usunęli The Eternals z kinowego harmonogramu zaraz po nie zgodzeniu się Disneya na ocenzurowanie produkcji. Disney miałby wyciąć wątek jednego z bohaterów, Phatosa, który jest pierwszym otwarcie homoseksualnym bohaterem w uniwersum Marvela. W filmie zobaczyć można scenę pocałunku Phatosa (Brian Tyree Henry) z postacią graną przez Haaza Sleimana. Przypominamy, że w krajach Zatoki Perskiej homoseksualizm jest zakazany (co za bzdura…). Wszelkie produkcje, które poruszają kwestie LGBT po prostu nie są dopuszczane do kinowej dystrybucji, lub są cenzurowane.

Zobacz również: The Eternals – poznaliśmy czas trwania filmu. Produkcja w Rosji tylko dla widzów powyżej 18 roku życia

Na chwilę obecną wiemy, że Eternals zadebiutował już w kilku krajach i zebrał dotychczas 7,6 mln dolarów. Tylko w Korei produkcja zyskała wpływy wynoszące 2,6 mln dolarów – to drugi najlepszy wynik pandemii, wyprzedza go wyłącznie dziewiąta odsłona Szybkich i Wściekłych. Podejrzewa się, że film zarobi około 150 mln dolarów – połowa ma wpłynąć z rynku amerykańskiego.

Źródło: Twitter/eternitynews.com.au

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze