Eternals: Disney cenzuruje sceny seksu w filmie!

Najnowszy film ze stajni Marvel Studios, Eternals, będzie ocenzurowany. Nowa wersja, pozbawiona scen erotycznych, w ciągu kolejnych dni ma trafić do kin w krajach Bliskiego Wschodu.

Eternals podzielił widzów i krytyków. Produkcja Chloe Zhao, otrzymała wyjątkowo słabe recenzje. Średnia ocena filmu znacznie odbiega od poziomu, do którego przyzwyczaili się widzowie Marvela. Poza niską oceną, Marvel Studios po raz pierwszy zetknął się ze scenami erotycznymi oraz z postacią, która jest homoseksualna – czy właśnie to wpłynęło na tak słaby odbiór?

Zobacz również: The Eternals – ban w kinach Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Katarze przez wątek LGBT

Oś całego filmy stanowią skomplikowane relacje związane z uczuciem Sersi (Gemma Chan) oraz Ikarisa (Richard Madden). Reżyserce bardzo zależało na przedstawieniu intymności, a także związaną z nią bliskością. W ten sposób chciała zbliżyć widzów do emocji, które łączą tę dwójkę. Poza tą parą pojawiła się kolejna kontrowersyjna postać – Phastos (Brian Tyree Henry). Jest on, jednym z Eternalsów, zaś prywatnie jest gejem, który na przedmieściach miasta wraz z mężem wychowuje syna.

Przez pojawienie się tych dwóch „kontrowersyjnych” wątków, a także całej mitologii produkcji, która dotyka tematów stworzenia i pochodzenia całego wszechświata, Eternalsi zostali zakazani w kilku krajach. Disney zapewniał, że film pozostanie w formie niezmienionej, takiej, jaką stworzyła reżyserka, jednak w ciągu kilku dni zadebiutuje ona w wersji ocenzurowanej. Pozbawiona będzie ona wszelkich treści intymnych – nie tylko tych homoseksualnych. Egipt, Jordania, Liban, Zjednoczone Emiraty Arabskie… Eternalsi nadchodzą!

Źródło: YouTube/thedirect.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze