Katarzyna Figura w najnowszym zwiastunie Chrzcin

W naszym kraju PRL to dalej nieustanne źródło inspiracji. Wygląda na to, że niedługo przyjdzie nam zobaczyć kolejną produkcję interpretującą te czasy. Chrzciny mają być przewrotną komedią, w pierwsze skrzypce będzie grać zjawiskowa Katarzyna Figura.

Tworzenie, to nieustanne szukanie inspiracji. Jednym ze źródeł jest nasza własna przeszłość, kultura. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że tak chętnie sięgamy do czasów PRL-u w kinie. Jednym z takich tworów ma być film Chrzciny. Ma być on fabularnym debiutem reżysera Jakuba Skoczenia. Wcześniej pracował on nad serialem Barwy Szczęścia, czy dokumentem Żuławski o Żuławskim. Współtworzy on również scenariusz z Iwo Kardelem, odpowiedzialnym za thriller Kret.

Zobacz również: Wszystkie nasze strachy – recenzja filmu. Miłość dla wszystkich!

W głównej roli zobaczymy Katarzynę Figurę. Jest niepodważalnie ikoną polskiego kina oraz symbolem seksu. Choć przez to drugie wiele osób zapomina, że to najzwyczajniej w świecie znakomita aktorka. Tym razem przyjdzie jej się wcielić w rolę Franciszki, która postanawia wykorzystać uroczystość chrzcin jednego ze swych wnuków, by pogodzić swoje skłócone dzieci. Los płata jej jednak figla, gdy okazuje się, że przeszkodzić ma jej w tym…ogłoszenie stanu wojennego! Kobieta postanawia zataić sytuację w kraju przed bliskimi, co skutkuje „narodzinami” innych problemów. Film zadebiutuje w kinach już 26 listopada.

Zobacz również: Śmierć Zygielbojma – recenzja filmu. Witamy na lekcji historii

Katarzyna Figura nie zwalnia jednak tempa i w tym roku będziemy ją mogli zobaczyć w jeszcze jednej produkcji. Tego samego dnia co Chrzciny na ekrany kin wyjdą bowiem Dziewczyny z Dubaju, za którego produkcję odpowiada sama Doda. Film opowiadać ma o pracy dam do towarzystwa na Bliskim Wschodzie i jego mrocznych sekretach. Za reżyserię odpowiada Maria Sadowska.

 

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze