Mel Gibson wyreżyseruje Zabójczą Broń 5!

Zabójcza Broń to tytuł ze wszech miar kultowy, nawet u nas. Ci, którzy serię włożyli do szufladki „do zrebootowania” zapewne mocno się zaskoczą. Mel Gibson potwierdził bowiem, że z tą marką nie skończył.

Mel Gibson to człowiek uznany za równie utalentowanego jak szalonego. Zdobył sławę dzięki zagraniu wielu kultowych ról (np. w takich filmach jak Mad Max, Patriota, czy Człowiek bez Twarzy) oraz reżyserowaniu paru głośnych produkcji (Pasja, Apocalypto, Przełęcz Ocalonych). Niewątpliwie jego rozpoznawalność związana jest również z marką Zabójcza Broń. Grał w niej główną rolę wraz z niezastąpionym Dannym Gloverem. Teraz wszystko wskazuje na powrót do tego kultowego kina akcji.

Zobacz również: Home Sweet Home Alone – recenzja filmu. Kevin nie-taki-podrabianiec

Jak się okazuje, po 23 od ostatniej części serii, Mel Gibson planuje wyreżyserować i zagrać w najnowszej odsłonie Zabójczej Broni. Niestety powrót reżysera, który odpowiedzialny był za cztery ostatnie serie nie będzie możliwy. Richard Donner, legenda kina, zmarł tego roku, 5 lipca. Aktor udzielił wywiadu w Londynie, biorąc udział w evencie An Experience With:

Człowiek, który nakręcił wszystkie Zabójcze Bronie, Richard Donner, był wielkim gościem. Był w trakcie pisania scenariusza i miał już dużo materiału. Aż pewnego dnia powiedział do mnie, „Słuchaj młody, jak kopnę w kalendarz, ty to zrobisz”. A ja mu na to, „Zamknij się!”. Jednak rzeczywiście odszedł. Ale poprosił mnie, bym to zrobił i do tej pory nie pisnąłem ani słowa. Powiedział to swojej żonie, studio i producentom. Więc wyreżyseruję piąty (film przyp.red).

Zobacz również: Disney+ Day – Streamingowy gigant z masą zapowiedzi

Widać więc, że aktor będzie chciał niejako kontynuować dziedzictwo, jakie zostawił mu Donner, jednocześnie wiadomo, że prace nad filmem trwają już od jakiegoś czasu i są na zaawansowanym etapie. Mel Gibson dodał następnie:

Fani Riggsa będą zachwyceni widząc go znów na ekranie, starszego, ale niekoniecznie rozsądniejszego. Liczymy, że Danny Glover wróci do swojej roli Rogera Murtaugh.

Jednocześnie liczy się na to, że prace na planie ruszą pełną parą już 2022 roku. Jeśli jednak kogoś ciekawią produkcje z Melem Gibsonem, które może zobaczyć, to w tym roku wyszedł film Poziom Mistrza, dostępny na Amazon Prime.

https://www.youtube.com/watch?v=ps-domej4kk

Źródło: The Sun

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze