Czarna Pantera 2 – oficjalne zawieszenie produkcji

Doniesienia na temat zawieszenia prac na planie filmowym kontynuacji Czarnej Pantery zostały potwierdzone. Produkcja Black Panther: Wakanda Forever została przerwana przynajmniej do końca tego roku. Przewidywany termin powrotu do zdjęć datowany jest na styczeń 2022 roku.

Powodem, dla którego konieczna była przerwa w produkcji, jest stan zdrowia aktorki Letiti Wright, grającej postać Shuri. Potrzebuje ona więcej czasu na powrót do optymalnej kondycji. Przypominamy, że obrażenia nie pozwalające na dalszą produkcję filmu spowodowane zostały wypadkiem na planie trzy miesiące temu. Do wypadku doszło w trakcie kręcenia scen kaskaderskich. Aktorka doznała wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości ramiennej. O tymczasowym zawieszeniu prac poinformował Marvel Studios.

Zobacz również: Scarlett Johansson powróci w tajemniczym projekcie Marvela

Postać Shuri (Letitia Wright) będzie odgrywać rolę znacznie ważniejszą, niż była pierwotnie zakładana. Marvel Studios jasno zaznacza, że bez udziału kontuzjowanej aktorki, prace na planie nie posuną się dalej. W październiku Marvel przesunął premierę Czarnej Pantery 2 z 8 lipca 2022 roku na 11 listopada tego samego roku. Na chwilę obecną źródła podają, że podana data nie powinna ulec zmianie.

Reżyserem filmu jest Ryan Coogler, który jednocześnie jest scenarzystą. W obsadzie, oprócz Letitii Wrigth, znajdują się Angela Bassett, Danal Gurira, Florence Kasumba, Daniel Kaluuya, Winston Duke, Lupita Nyong’o i Martin Freeman.

Zobacz również: Johnny vs. Amber – powstanie dokument o rozpadzie małżeństwa Deppa i Heard

Źródło: Twitter/gamesradar.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze