Peaky Blinders- pierwsza zapowiedź 6 sezonu!

Gang Shelby powraca w wielkim stylu. Opublikowano zapowiedź 6 sezonu Peaky Blinders. Krótki zwiastun przedstawia powrót dwóch postaci serialu. Szykujcie whisky, zakładajcie czapki z daszkiem, bo będzie się działo.

Peaky Blinders zadebiutował na antenie BBC w 2013 roku. Fabuła serialu osadzona jest w latach 20. XX wieku, tuż po zakończeniu I wojny światowej i koncentruje się na postaci Thomasa Shelby’ego, lidera gangu, działającego w Birmingham. Dotychczas wyemitowano 5 sezonów serialu. Produkcja otrzymała trzy nagrody BAFTA. W styczniu 2021 roku ogłoszono, że szósty sezon serialu będzie ostatnim.

Zobacz również: Dom Gucci recenzja filmu. Dawno temu też zaufałem pewnej kobiecie

W serialu występują: Cillian Murphy, Paul Anderson, Finn Cole, Anya Taylor-Joy, Sophie Rundle oraz Tom Hardy. Głównym antagonistą w 1. i 2. sezonie jest inspektor Chester Campbell (Sam Neill), a w 3. ksiądz John Hughes (Paddy Considine). 4. sezon skupia się na zmaganiach gangu z włoską mafią z Nowego Jorku, którą dowodzi Luca Changretta (Adrien Brody). Sezon 5 przedstawia grę polityczną z Oswaldem Mosleyem oraz zatarg ze szkockimi Billy Boys.

Jednak 6 sezon to nie koniec opowieści o słynnym gangu z Birmingham bowiem w 2023 roku premierę będzie miał pełnometrażowy film fabularny. Nowa zapowiedź potwierdziła, że finałowy sezon zadebiutuje w 2022 roku.

Źródło: Materiały prasowe/ Instagram

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze