Dziwny Świat – nowa animacja od Disneya zadebiutuje w 2022 roku

Disney zapowiedział właśnie nową animację.

Dziwny świat, zabiera widzów w podróż po niezbadanej i niebezpiecznej krainie, w której fantastyczne stworzenia czekają na powrót rodziny Cladów, legendarnych odkrywców, z ich ostatniej i zdecydowanie najważniejszej misji. Jak mówi reżyser Don Hall, nowa animacja to ukłon w stronę brukowych magazynów – popularnych od pierwszej połowy XX w. czasopism fantastycznych drukowanych na tanim papierze.

W okresie dorastania uwielbiałem czytać brukowce. Opowiadały one często o niezwykłych przygodach grupy eksploratorów odkrywających ukryte światy czy prastare stworzenia. W dużym stopniu zainspirowały Dziwny świat.

Dziwny świat, wyreżyserowany przez Halla (Wielka Szóstka, Raya i ostatni smok) we współpracy ze scenarzystą Qui Nguyenem (współautor scenariusza do Rayi i ostatniego smoka), wyprodukowany przez Roya Conliego (Wielka Szóstka, Zaplątani) zadebiutuje w kinach w 2022 r.

Zobacz również: Nasze magiczne Encanto – recenzja filmu. Bajeczny musical w wykonaniu Disneya

dziwny świat

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze