Pugh, Malek dołączają do obsady Oppenheimer.

Prestiżowa obsada Oppenheimer się powiększa. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Florence Pugh, Rami Malek oraz Benny Safdie dołączają do obsady produkcji w reżyserii Christophera Nolana.

Jak pisaliśmy tutaj, w filmie wystąpią takie nazwiska jak: Robert Downey Jr (Avengers Endgame), Matt Damon (Ostatni pojedynek) oraz Emily Blunt (Ciche miejsce). W główną rolę wcieli się stały bywalec filmów Nolana Cilian Murphy. Irlandzkiemu aktorowi przyjdzie zagrać Roberta Oppenheimera — dyrektora naukowego projektu Manhattan, który to miał na celu konstrukcję pierwszej bomby atomowej.

Zobacz również: Czarna Wdowa recenzja filmu. Boska Florence.

Florence Pugh (Czarna wdowa, Małe kobietki) zagra rolę Jean Tarlock, członkini Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych, która ma romans z Oppenheimerem. Natomiast Rami Malek (Nie czas umierać, Bohemian rhapsody) wcieli się w jednego z naukowców współpracujących z Robertem. Benny Safdie zagra Edwarda Tellera, węgierskiego fizyka znanego jako ojciec bomby wodorowej i członek Manhattan Project, amerykańskiej inicjatywy badawczej, która opracowała pierwszą bombę atomową.

Zobacz również: Nie czas umierać recenzja filmu. We have all the time in the world.

Film przedstawi historię amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera zwanego ojcem bomby atomowej. Scenariusz przygotuje Christopher Nolan, natomiast jego żona Emma Thomas, wyprodukuje produkcję z Charlesem Rovenem z Atlas Entertainment.

Projekt oparty jest na amerykańskim Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer autorstwa Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Premiera filmu zaplanowana jest na 21 lipca 2023 roku. A dla tych, którzy głodni są talentu aktorskiego Florence Pugh, zapraszamy do obejrzenia serialu Hawkeye na Disney+ (a jak nie dla Florence, to przynajmniej dla Adamczyka).

Źródło: Materiały prasowe/ The Hollywood Reporter

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze