John Legend produkuje film Upiór w Operze dla Universal

John Legend zasłynął przede wszystkim jako wybitny muzyk. Co jednak nie znaczy, że nie realizuje się też na innych polach. Już od wielu lat prężnie wspiera branżę kinową. Nie tylko jako kompozytor, ale i jako producent. Tym razem zainteresował się on projektem studia Universal. Wytwórnia przygotowuje remake swojego hitu sprzed wielu lat, czyli Upiora w Operze.

Wytwórnia Universal wsławiła się adaptacjami kultowych książek grozy. W ich skład wchodzą między innymi adaptacje Draculi, Wilkołaka, czy Niewidzialnego Człowieka. Swoiste Monster Verse jest już tworem kultowym. Nie powinno więc dziwić, że studio od dłuższego czasu kombinuje, jak wychować sobie nową publikę, która zarobi firmie ogromne pieniądze. Widocznie znaleziono pewien sposób, unowocześniając stare formuły. Nie tak dawno informowaliśmy o nowym podejściu do Draculi, w którego wcieli się Nicolas Cage. W produkcji jest również film o Wilkołaku z Ryanem Goslingiem. Teraz przyszedł czas na nową adaptację Upiora w Operze. Za produkcję odpowiadał będzie m.in. John Legend.

Zobacz również: Sandman, tom 2: Dom lalki – recenzja komiksu. Kto tu jest czyją lalką?

John Legend nie jest nowym człowiekiem w Hollywood. Ba! Ma długą karierę jako producent filmowy i telewizyjny oraz kompozytor. Ma on nawet Oscara za najlepszą piosenkę w filmie Selma. Jako producent również odniósł sukces, mając na koncie Oscarowy La La Land. Oprócz niego przy produkcji filmu, który będzie miał tytuł Phantom, pracowali będą Harvey Mason Jr. oraz Mike Jackson. Scenariuszem zajmie się John Fusco. Postanowił on podzielić się w wywiadzie paroma informacjami na temat filmu:

Film jest osadzony w duszącej scenerii nocnego życia współczesnego Nowego Orleanu, w świecie jazzu, R&B, neo-Soulu i funku. Dzielnica Francuska, gdzie Nowy Orlean jest nie tylko znany jako najbardziej nawiedzone miasto Ameryki, ale i z muzyki, francuskiej kultury kreolskiej, mistyki voodoo, maskarady Mardi Gras, one po prostu nadawały się do naturalnej adaptacji paryskiej scenerii i historii, która ma w sobie zemstę, nieodwzajemnioną miłość i tajemnicę.

Zobacz również: Czarna Wdowa – recenzja filmu [DVD]. Boska Florence

Jeśli komuś jednak brakuje musicali na wielkim ekranie, w kinach dostępny jest już najnowszy film Stevena Spielberga, West Side Story. Produkcja zebrała świetne recenzje krytyków, choć jej zarobki względem kosztu filmu zapowiadają klapę.

Źródło: IMDb/ Deadline

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze