Ghost of Tsushima na PC, a Bloodborne 2 jako exclusive na Steama?

Pamiętacie te czasy kiedy ekskluzywność coś znaczyła i tydzień po zakupie sprzętu pod jedną grę nie atakowały was wiadomości o tym, że już szykowany jest port na PC?

Czasy się zmieniają, czego dowodem jest niedawny „przeciek” ze strony Instant Gaming. Według niego posiadacze PC już niedługo prócz takich tytułów jak God of War czy Uncharted Legacy of Thieves mają dostać również port fenomenalnej gry – Ghost of Tsushima.

Należy pamiętać, że na dzień dzisiejszy to jedynie niepotwierdzone plotki, którym rzekomej wiarygodności ma nadawać niedawny wyciek z baz Nvidii odnośnie zmierzających na PC tytułów w 2022 roku. Temu wszystkiemu zaprzecza Nvidia, a potwierdzać wydaje się Instant Gaming. Specjalnie dla was postanowiłem zrobić nieco głębszy research na ten temat.

Nvidia jest świadoma nieautoryzowanej publikacji listy gier, która zawiera zarówno wydane, jak i znajdujące się w sferze spekulacji tytuły, użyte jedynie w celu wewnętrznych testów. Obecność na liście nie jest ani potwierdzeniem, ani zapowiedzią żadnej gry. Nvidia podjęła natychmiastowe działania mające na celu zablokowanie dostępu do listy. Żadne poufne wersje gier ani informacje osobiste nie zostały ujawnione. – Oficjalne stanowisko Nvidii.

Zobacz również: Znamy ofertę PlayStation Plus na styczeń!

Założyciele strony Instant Gaming zajmującej się sprzedażą gier sami określają siebie jako zapalonych entuzjastów, którzy nie chcą, aby gracze przepłacali za gry, oferując klucze do gier w często niższych cenach. Nie jest to Marketplace jak G2A, na którym każdy może sprzedawać klucze nie przechodząc żadnej weryfikacji ze strony sklepu. Jednak tak samo jak każdy inny Marketplace strona sprzedaje klucze do gier. Najczęściej są to skany kluczy pochodzące z pudełkowych wersji gier, które udało im się zdobyć w niższej cenie.

Jak się okazuje sklep na platformach sitejabber.com czy Trustpilot.com ma średnią ocen kolejno  1,5 oraz 4,7. Wśród nich nie brak głosów, że na platformie sklepu nie jest rzadkością kupienie wykorzystanego kodu czy gry z blokadą regionalną, która nie była w opisie produktu zaznaczona. Skoro szybkie zapoznanie z reputacją sklepu mamy za sobą czas przejść perełek jakie udało mi się znaleźć.

Czy też nie wiedzieliście, że oficjalne potwierdzono premierę Ratchet & Clank Rift Apart na platformie Steam już 3 września 2022 roku? Mieliście prawo, bo według tego, co udało mi się ustalić port tej gry jest jedynie teorią, która zaczęła krążyć wśród graczy od momentu premiery pierwszego trailera gry. Jednak do tej pory nie ujawniono żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Ghost of Tsushima
Foto. Instant Gaming.com

Zobacz również: Ratchet i Clank: Rift Apart – recenzja gry. Najpiękniejsza gra w historii?

Podobnie temat wygląda z drugą częścią gry Bloodborne, które została zapowiedziana na 2023 rok i ma być grą ekskluzywną dla platformy Steam… A przynajmniej tak jest według sklepu Instant Gaming. Jeśli chodzi o drugą część Bloodborna na chwilę obecną nie wiemy praktycznie nic prócz niepotwierdzonych plotek o spotkaniach ludzi odpowiedzialnych za grę z ludźmi od Sony.

Ghost of Tsushima
Foto. Instant Gaming.com

Można oczywiście powiedzieć, że strona posiłkuje się swoją wiedzą zdobytą podczas wycieku z Geforce Now. O czym oczywiście świadczy wprowadzenia do oferty sklepu informacji o remasterze Arkham Knight i wielu innych wycieków z oferty Nvidii. Jednak o wspomnianym wyżej Rift Apart nie ma ani słowa, a co dopiero o dacie premiery. Dodatkowo wszystkim plotkom zaprzecza sama Nvidia.

Zobacz również: Kupiłem PlayStation 5, a Sony dalej chce moich pieniędzy- czyli przemyślenia po roku z konsolą

Czy zatem należy uznać Ghost of Tsushima w wersji na PC i inne wycieki znajdujące się na Instant Gaming za coś, co warto chociażby brać pod uwagę? Czas pokaże. Jednak  na ten moment znając reputację tego sklepu i znane tylko im konkretne daty premier nie należy wykluczać, że jest to fala sprytnie przemyślanych fake newsów. Newsów, które bezmyślnie powielane przez wiele portali o grach mają za zadanie przyciągnąć potencjalnie nowych klientów do owianej kontrowersjami platformy.

Specjalnie dla was próbowałem nawiązać kontakt z osobami odpowiedzialnymi za obsługę strony Instant Gaming. Jednak w momencie publikacji tego artykułu Instant Gaming zerwał kontakt w chwili, kiedy padło pytanie o widniejące na ich stronie porty Rift Apart czy Bloodborne 2. Co poniekąd powinno nakierować nas na wiarygodność tych informacji. Bo czy brak stanowiska może mówić więcej niż tysiąc słów? Parafrazując wybitnego myśliciela Erica Cartmana – nie daje odpowiedzi, ja tylko zadaje pytania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze