Batman od HBO Max – Ed Brubaker dołącza do grona twórców nowej animacji

Jeden z czołowych amerykańskich komiksiarzy, Ed Brubaker, dołączą do zespołu twórców nowych przygód Mrocznego Rycerza! Produkcja Batman: Caped Crusader powstaje dla platformy HBO Max.

Serial prawdopodobnie będzie spadkobiercą kultowej produkcji Batman: The Animated Series. Ma on ukształtować nowe wyobrażenie tej postaci dla całego pokolenia fanów. Odcinki tworzone w ramach serialu Batman: Caped Crusader będą nawiązywać atmosferą do kina noir. Widzowie będą mogli zobaczyć wnikanie głęboko w psychikę Batmana, a także innych kultowych postaci, które znamy z komiksów DC.

Zobacz również: Renfield – Adrian Martinez w obsadzie komediowego filmu o Draculi

Brubaker zasili grono twórców, w którym znajdują się już Bruce Rimm, J.J. Abrams, a także Matt Reeves. Nowy członek zespołu twórców będzie stał na czele grupy scenarzystów w roli „prawej ręki” Bruce’a Timma. Co wyniknie z tej współpracy?

Zobacz również: The Boys – trzeci sezon z datą premiery!

Ed Brubaker w swoim oświadczeniu oznajmił, że kultowa animowana seria Batman: The Animated Series, była jednym z głównych czynników, które sprawiły, że zaczął prace scenarzysty komiksów. Autor wielu kultowych historii DC powiedział, że gdyby nie to, co Bruce Timm wspólnie z całym zespołem zrobili w ramach serialu, to najprawdopodobniej fani nie doczekaliby się takich komiksowych serii Brubakra, jak na przykład Catwoman lub Gotham Central.

Źródło: Twitter/slashfilm.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze