Diuna już w marcu na HBO GO!

Już w marcu na platformę steamingową HBO GO trafi jeden z najważniejszych filmów 2021 roku – Diuna. Kiedy przyjdzie nam obejrzeć widowisko Denisa Villeneuve?

Subskrybenci HBO GO będą mogli już 13 marca znaleźć Diunę w ofercie platformy. Kinowa premiera produkcji nastąpiła 22 października 2021 roku. Na płyty DVD, Blu-ray i 4K UHD film trafił 12 stycznia 2022 roku. Adaptacja powieści Franka Herberta zarobiła w box office na całym świecie 398,3 miliona dolarów.

Zobacz również: Diuna – recenzja filmu. Kina nie umrą

Akcja toczy się w kosmosie w dalekiej przyszłości, w której, zamiast na udoskonalanie urządzeń, postawiono na rozwój umysłu (Uniwersum Diuny). Najważniejszą planetą we wszechświecie stała się Arrakis, na której znajdują się złoża melanżu (przyprawy), umożliwiającego jasnowidzenie potrzebne do uniknięcia niebezpieczeństw podróży międzygwiezdnych. Powstawanie melanżu związane jest z cyklem rozwojowym czerwi pustyni – olbrzymich istot, żyjących w piaskach Arrakis. Diuna zostaje przekazana w lenno rodowi Atrydów. Na planetę przybywają książę Leto I Atryda, jego konkubina lady Jessika, syn Paul oraz ich armia. Wkrótce czeka ich jednak konfrontacja z rodem Harkonnenów.

W głównych rolach wystąpili: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, a także Zendaya i Jason Momoa. 26 października 2021, potwierdzono, że druga część filmu powstanie – jej planowana data premiery to 20 października 2023

Źródło: Materiały prasowe/ YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze