X-Men ’97 – znamy szczegóły i datę premiery

W listopadzie miało miejsce Disney+ Day– największy event z masą zapowiedzi kolejnych projektów. Jednym z tytułów był X-Men ’97. Sławny program telewizyjny doczeka się kontynuacji. Justin Underwood przeprowadził rozmowę z Ericiem i Julią Lewald, twórcami X-Men: The Animated Series, z której dowiedzieliśmy się kilku szczegółów dotyczących projektu.

Po pierwsze, produkcja będzie bezpośrednią kontynuacją po wydarzeniach z poprzedniej serii. Eric i Julia ujawnili, że będą brali udział w procesie powstawania serialu. Chcą, aby nowa wersja była wiarygodnym odzwierciedleniem pierwowzoru. Eric Lewald wyraził również wsparcie oraz szacunek dla producentów:

Są prawdziwymi superfanami, naprawdę szanujący się superfani serialu, rozszerzający program o nowe miejsca. Nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszego połączenia.

Zobacz również: X-Men. Punkty zwrotne. Kompleks mesjasza – recenzja komiksu. Źle się dzieje w świecie X-Menów

X-Men ’97 składa się z 10 odcinków i zadebiutuje w 2023 roku na platformie Disney+. Dla przypomnienia platforma w Polsce będzie dostępna już tego lata. Dodatkowo w dubbingu powrócą aktorzy z poprzedniej serii: Cal Dodd jako Wolverine, Lenore Zann jako Rogue, a także George Buza jako Bestia. Wiemy również, że projekt jest w fazie produkcji. W styczniu odtwórca głównej roli podzielił się zdjęciem z za kulis.

Animowana seria X-Men opowiadała o mutantach posiadających nadnaturalne moce w szkole prowadzonej przez Profesora Charlesa Xaviera. Liczył 5 sezonów i trwał od 1992 do 1997. Produkcja powstała na podstawie komiksów Jacka Kirby’ego i Stana Lee.

Pełny wywiad znajdziecie poniżej, a jeżeli chcecie poczytać więcej, na temat grupy mutantów zapraszamy na ranking filmów X-Men klikając tutaj.

Źródło: Materiały prasowe/ YouTube

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze