Blade Runner 2099 – Amazon tworzy serialowy sequel filmu Denisa Villeneuve

Amazon nie chce dostarczać jednego z wielu serwisów streamingowych. Pragnie wynieść się na szczyt, dając widzom najwyższej jakości produkcje oryginalne. Jedną ze strategii jest wykupywanie licencji do znanych i lubianych marek. Tuż po ogłoszeniu The Lord of the Rings: The Rings of Power przychodzi czas na jeszcze większą popkulturową ekspansję. Nadchodzi Blade Runner 2099!

Amazon dąży do bycia streamingowym gigantem. W serwisie znajdziemy aspirujące do Oscarów produkcje jak The Sound of Metal, czy docenione przez krytyków i widzów seriale np. Invincible, bądź Reacher. I nawet mimo takich udanych tytułów, streaming ten znalazł nowy sposób na zyskanie subskrybentów. W fazie wczesnej produkcji jest nowy serial Blade Runner 2099!

Zobacz również: Ridley Scott potwierdza seriale w świecie Aliena i Blade Runnera!

Nie tak dawno temu Ridley Scott, czyli twórca oryginalnego Blade Runnera, potwierdził, że pracuje obecnie nad serią w wykreowanym przez siebie w 1982 roku świecie. Produkcja ma być sequelem do kontynuacji stworzonej przez Denisa Villenuevue’a Blade Runner 2049.

Serial Blade Runner 2099 (jak wskazuje tytuł) będzie dział się 50 lat po tworze kanadyjskiego reżysera. Serwis Deadline jednak nie zdołał dotrzeć do bardziej konkretnych wieści. Wiadomo jedynie tyle, że prace, choć są na wczesnym etapie, idą bardzo sprawnie. Jeżeli nic w tym aspekcie się nie zmieni, tytuł zobaczymy na Amazon Prime Video szybciej niż później.

Zobacz również: The Book of Boba Fett – recenzja serialu. Co tu właściwie nie wyszło?

Źródło: Deadline

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze