Nie żyje Ivan Reitman, reżyser Pogromców Duchów

Kultowy reżyser miał 75 lat.

Reitman urodził się 27 października 1946 roku w leżącej na terenie obecnej Słowacji miejscowości Komarno w żydowskiej rodzinie. W latach 50-tych, wyemigrowali do Kanady ze względu na wzrost komunistycznej aktywności w Czechosłowacji. Rozgłos zyskał w latach 70-tych jako producent pierwszych filmów Davida Cronenberga. Jako reżyser zadebiutował filmem Foxy Lady z 1971 roku, ale sławę przynieśli mu dopiero Pogromcy Duchów z 1984 roku. W kolejnych latach wyreżyserował takie hity, jak Bliźniacy, Gliniarz w przedszkolu i Ewolucja. Jego dwoma ostatnimi filmami było Sex Story z 2011 roku i Ostatni gwizdek z 2014 roku. Miał syna, Jasona Reitman, reżysera takich tytułów jak Juno, W chmurach, czy Ghostbusters: Afterlife.

Zobacz również: Ghostbusters: Afterlife – recenzja filmu. Przestań uganiać się za duchami

Ivan Reitman, reżyser takich kultowych filmów jak Ghostbusters, Junior czy Gliniarz w przedszkolu, zmarł we śnie 12 lutego w Motecito w Kalifornii w wieku 75 lat. Informację tę przekazała rodzina filmowca.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze