Najlepsze gry dekady 2010-2019

Czytasz zestawienie Najlepsze Gry Dekady 2010-2019


Mass Effect 2 (2010)

Według wielu, najlepsza część serii. W tej grze nie ma się do czego przyczepić. Świetna fabuła, bardzo dobry dubbing i przyjemna rozgrywka to tylko kilka plusów tej produkcji. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem Mass Effect 2 jest charyzmatyczna postać komandora Sheparda. Warto przejść całą kampanię dla jednego momentu – przemowy komandora przed decydującą bitwą. Ubarwiona genialną muzyką wywołuje ciary na całym ciele.


Minecraft (2011)

Klocki LEGO XXI. wieku? Chyba można tak to ująć. Minecraft okazało się fenomenem wśród młodszej części graczy, a marka – mimo 10 lat od wypuszczenia wersji testowej – nie słabnie na zainteresowaniu, ba! Ona rośnie, a najlepszym przykładem na to stwierdzenie jest Minecraft Dungeons, czyli Diablo w świecie Minecrafta. Niesamowita popularność Fortnite’a paradoksalnie pomogła Minecraftowi na popularności.


Mortal Kombat XL (2016)

Z grami NetheRealm Studios jest tak, że nigdy na premierę ich najnowszej gry, czy mowa tu o Mortal Kombat czy Injustice, nie dostajemy pełnego produktu i kilka tygodni później, jesteśmy kuszeni kupnem dodatkowych wojowników. Rozwiązaniem jest poczekanie kilku miesięcy i zakup edycji Ultimate, Game of the Year, Mega, Ultra tudzież XL. Mortal Kombat XL to dziesiąta odsłona smoczej serii ze wszystkimi możliwymi DLC; w gronie wojowników więc znajdziemy nie tylko klasyczne postacie jak Scorpiona i Raidena, ale także Goro czy… Jasona z Piątku 13-egoMKXL wprowadza do serii kilku nowych wojowników, ale odwołuje się w dużej mierze do klasyki serii. Najlepsza bijatyka na PS4? Ciężko znaleźć równie mocnego kandydata do tego tytułu.


Obcy: Izolacja (2014)

Obcy Izolacja zadaje kłam stwierdzeniu, że nie istnieje dobra gra w uniwersum filmowego Obcego. Twórcy ze studia Creative Assembly zaserwowali nam świetny survival horror z przerażającym Ksenomorfem w roli głównej. Podczas rozgrywki wcielimy się w Amandę – córkę filmowej Ellen Ripley, natomiast akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Nasza bohaterka wyrusza na statek Nostromo w celu odzyskania z niego czarnej skrzynki, która może zawierać informacje o tym, co tak naprawdę wydarzyło się na pokładzie frachtowca. Tam odkrywa mrożącą krew w żyłach prawdę i rozpoczyna walkę o życie. Obcy Izolacja stawia na klimatyczną rozgrywkę z nieustannym poczuciem zagrożenia, które nie opuszcza gracza choćby na moment.


Ori and the Blind Forest (2015)

Ori and the Blind Forest to jedna z tych gier, która na długo po ukończeniu za nic w świecie nie chce ci wyjść z głowy. Ciągle widzisz tę piękną oprawę graficzną, a przede wszystkim nie możesz przestać słuchać tego niezwykłego soundtracku gry – nie przesadzam, ten jest po prostu nieziemski. Do tego Ori to bardzo wciągająca metroidvania, gdzie jedno przejście lokacji to za mało. Trudno nie pokochać tego małego, świecącego stworka, który musi zmierzyć się z mrokiem lasu. A już niedługo długo oczekiwana kontynuacja.


Overwatch (2016)

Overwatch to pierwszoosobowa strzelanka studia Blizzard, której głównym celem jest multiplayer online. Akcja gry toczy się w futurystycznej, pełnej konfliktów krainie, gdzie o porządek i pokój dbać ma tytułowa straż. Rozgrywka opiera się na pojedynkach sześcioosobowych drużyn, w skład których wchodzą barwne postacie. Każda z nich charakteryzuje się wyjątkowymi umiejętnościami bojowymi. Gra zdobyła rzeszę fanów na całym świecie głownie ze względu na szybką, dynamiczną rozgrywkę, oraz świetnie zaprojektowane postacie.


Persona 5  (2015)

Piąta odsłona kultowego cyklu gier jRPG od studia Atlus jest jednym z najbardziej oryginalnych RPG’ów w historii. W grze wcielamy się w licealistę, który trafia do bliskiego znajomego rodziny w nieznanym mu wcześniej Tokio. To tu wraz z nowo poznanym kolegą odkrywa tajemniczą  aplikację, dzięki której są w stanie przenieść się do innego świata. Tam uczą się jak przyzywać persony, potężne istoty utożsamiające różne cechy osobowości, które są w stanie zmusić ich twórców do wyznania wszystkich swoich win w świecie realnym. Gra odznacza się przedewszystkim bardzo ciekawym gameplay’em, gdzie oprócz walk czteroosobowej drużyny musimy zadbać o życie prywatne naszego bohatera. Gra dzięki angażującej fabule i świetnej mechanice gry spotkała się z ciepłym odbiorem i wysokimi notami na popularnych serwisach branżowych.


Portal 2 (2011)

Druga odsłona pierwszoosobowej gry logicznej od studia Valve. Akcja gry toczy się kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jedna ze sztucznych inteligencji – Wheatley, postanawia opuścić ponure mury laboratorium. W tym celu wybudza z hibernacji naszą bohaterkę – Chell i proponuje jej wspólną ucieczkę. Gra oferuje znacznie większą swobodę działania niż miało to miejsce w części pierwszej. Portal 2 to niepowtarzalna zabawa z mechaniką gry, która pozwala nam na wprowadzanie znaczących zmian w fizyce otaczającego nas świata. Oprócz rozgrywki dla jednego gracza znajdziemy tutaj tryb kooperacyjny, który zaoferuje odrębną kampanię fabularną dla dwóch graczy.


Red Dead Redemption (2010)

Red Dead Redemption idealnie wstrzelił się w istniejącą na rynku niszę. Po prostu nie było dobrych gier osadzonych w realiach Dzikiego Zachodu Jeśli dodamy, że za produkcję odpowiedzialne było Rockstar Games, to wiemy że gra ta od samego początku była skazana na sukces. Praktycznie nie ma elementu rozgrywki, do którego można się przyczepić. Najważniejsze jednak, że możemy założyć kapelusz, ostrogi i ruszyć na naszym koniu w stronę zachodzącego słońca. No chyba że wolicie stanąć do pojedynku w samo południe.


Red Dead Redemption 2 (2018)

Red Dead Redemption 2 to prawdopodobnie gra z najlepszym otwartym światem w historii elektronicznej rozrywki. Żadna produkcja nie oferowała dotychczas czegoś tak kompleksowego i bogatego we wszelkiej maści kontent. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak kilka większych i mniejszych miasteczek zagubionych w rozległych i dzikich obszarach Ameryki opanowanej przez naturę. To, jaki ten świat jest żywy, można jednak zauważyć zaraz po opuszczeniu zimowych krain z rozdziału pierwszego. Każdy NPC na dzikim zachodzie żyje swoim życiem. Można powiedzieć, że jest to udoskonalony, bardziej rozwinięty świat z którym mieliśmy już przyjemność obcować w pierwszym Red Dead Redemption.

Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Gry Dekady 2010-2019 na następnej stronie

Strony: 1 2 3 4 5

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze