Renfield – Dracula w kreacji Cage’a z datą premiery

Ten casting nie może się nie udać. Renfield będzie komediową adaptacją Draculi od Universal Pictures. W krwiożerczego wampira wcieli się sam Nicolas Cage, mistrz nadwyraz egzaltowanych emocji na ekranie. Fani aktora mogą zacierać ręce. Znamy bowiem datę premiery tego dzieła.

Renfield zarówno w książce Stokera, jak i licznych adaptacjach był postacią drugoplanową. Niekiedy nawet rezygnowano z jego postaci na rzecz dużo ciekawszego krwiopijcy. Jednak najnowsza adaptacja skupi się przede wszystkim właśnie na kultowym przybocznym.

Zobacz również: Belfast – recenzja filmu. Kenneth, nie Kenny

Tytułowego bohatera zagra Nicholas Hoult. Wcześniej podziwiać mogliśmy go w takich produkcjach jak Wielka, czy X-Men: Pierwsza Klasa. Jako Draculę zobaczymy Nicolasa Cage’a (co jest chyba najlepszą wieścią castingową zeszłego roku). Renfield wyjść na ekrany kin ma 14 kwietnia 2023 roku!

Za pomysł odpowiada Robert Kirkman, twórca Invincible oraz The Walking Dead. Współtworzy on scenariusz z Ryanem Ridleyem. Za reżyserię odpowie Chris McKay, odpowiedzialny wcześniej za LEGO Batman: The Movie.

Jeżeli jednak mało wam Nicolasa Cage’a, to niedługo zobaczyć przyjdzie nam film, który zapowiada się na swoistą laurkę dla twórczości tego ekstrawaganckiego artysty. Nieznośny ciężar wielkiego talenty to produkcja, w której Nic Cage zagra siebie…grającego siebie. Premiera już 22 kwietnia tego roku.

Zobacz również: Krime Story. Love Story – recenzja filmu. Ale, że o co chodzi?

Źródło: IMDb

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze