Batman – ogromny sukces w box office

Najnowszy film o przygodach Batmana był skazany na sukces. Już przed premierą oczekiwania i prognozy wobec tego filmu były wysokie. Oczywiście tak się stało, Batman odniósł ogromny sukces w box office.

W dzień premiery produkcja zarobiła 55 milionów dolarów w USA. Film przebił tym samym Uncharted i Krzyk. Batman zarobił $128,5 mln w premierowy weekend (04-06.03). To drugie najwyższe otwarcie w czasach pandemii, pierwszym był Spider-Man: Bez Drogi do Domu.

Zobacz również: Batman recenzja filmu. Gacek, którego potrzebowałem

Opis filmu: Dwa lata pod postacią Batmana i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników – w tym Alfreda Pennywortha i porucznika Jamesa Gordona  – i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości. Nieznany zabójca w sadystyczny i wyrachowany sposób nęka elitę Gotham. Największy Detektyw Świata, kierując się zaszyfrowanymi wiadomościami, trafia do półświatka. Tam w trakcie swojego śledztwa spotyka takie postacie jak Selina Kyle, zwana Kobietą-Kot, Oswald Cobblepot, czyli Pingwin, Carmine Falcone  i Edward Nashton, tudzież Człowiek-Zagadka . Wreszcie dowody zaczynają się konkretyzować, a zamiary sprawcy stają się jasne. Batman zostaje zmuszony do szukania nowych sprzymierzeńców, żeby zdemaskować winowajcę i położyć kres nadużywaniu władzy i korupcji, od dawna nękających Gotham City. mniej

Tytułowa rolę zagrał Robert Pattinson, a obok niego wystąpili: Zoe Kravitz, Jeffrey Wright, Andy Serkis oraz Colin Farrell. Batman już od piątku możemy oglądać w kinach. Dajcie znać czy oglądaliście i co sądzicie o nowej odsłonie człowieka nietoperza.

Źródło: Materiały prasowe/ YouTube

Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze