Classroom of the Elite – anime przedłużone na dwa kolejne sezony

Dla fanów tego anime Gwiazdka przyszła zdecydowanie wcześnie. Albowiem na kontynuację Classroom of the Elite musieli oni czekać 5 lat. Co jeszcze ciekawsze, seria ta nie otrzyma tylko drugiego, ale i trzeci sezon!

Classroom of the Elite  to Seinen, czyli seria przeznaczona do starszej młodzieży. Jej pierwszy sezon wyszedł w 2017 roku, na przestrzeni lipca i września. O kontynuacji jednak od tamtego momentu nic nie było wiadomo. Minęło 5 lat, a fani niemal pogodzili się z brakiem dalszej części przygód. Wtem ni z tego, ni z owego twórcy postanowili wypuścić teaser promujący drugi sezon! Do tego poinformowano, że anime to otrzyma dodatkowo w 2023 roku trzecią część.

Zobacz również: Peacemaker – recenzja serialu. Hard Rock and Black Ops.

Classroom of the Elite opowiada historię Kiyotaki Ayanokoji, ucznia szkoły Kodo Ikusei. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych placówek w kraju. Zawdzięcza to swoim kapitalnym wynikom na egzaminach, zdobywanym przez uczniów. Jej absolwenci natomiast pną się na drabinie kariery na sam szczyt.

Wszystko to dzięki bardzo nietypowemu systemowi nagradzania. Za dobre wyniki przyznają oni punkty, które można wymieniać na dowolne zakupy na terenie placówki. Z pozoru edeńskie rodem miejsce jest jednak siedliskiem obłudy, egoizmu i wyścigu szczurów, przez który wielu uczniów poważnie cierpi. Kiyotaka Ayanokoji trafia do klasy D, która ma opinię wyrzutków bez szans na prestiż. Wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia on zmienić ten stan rzeczy.

Zobacz również: Star Wars: Visions – recenzja serialu. Czy moc jest silna w tym anime?

https://youtu.be/hyHgu71P91A

Źródło: YouTube

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze