Darth Maul usunięty z serialu Obi-Wan Kenobi?

W serialu o Kenobim zobaczymy powrót Dartha Vadera. Według wcześniejszych planów antagonistą rycerza Jedi miał być inny kultowy Sith.

Już w maju zobaczymy powrót legendarnej postaci z Gwiezdnych Wojen. Ewan McGregor powróci do roli Obi-Wana po niemal 17-letniej przerwie. Jego solowe przygody osadzone będą 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a jako główny czarny charakter ujrzymy samego Dartha Vadera. Jednak jak się okazuje, według wstępnych planów do roli antagonisty Kenobiego był przymierzany… Darth Maul.

Maul to kolejna kultowa postać z Uniwersum. Został wprowadzony do filmowego uniwersum w Mrocznym Widmie. Następnie powrócił w serialach animowanych Star Wars: The Clone Wars a później w Star Wars: Rebels. Seriale te mocno rozwinęły jego postać. Ostatni raz widzieliśmy go epizodycznie pod koniec filmu Solo […].

Zobacz również: Urodzinowy Konkurs Popkulturowców!

Według ostatnich informacji studio Lucasfilm planowało wprowadzić go w serialu Obi-Wan Kenobi od Disney+. Jednak Jon Favreau i Dave Filoni, czyli producenci odpowiedzialni za wiele starwarsowych projektów postarali się o to, by wykreślić Maula z historii i zastąpić jego wątek Inkwizytorami. Miejsce kultowego sitha w roli antagonisty zajął Darth Vader.

Nie jest to pierwszy raz, gdy ta postać zostaje usunięta z planów studia. Przed laty George Lucas widział Dartha Maula jako czarny charakter nowej trylogii Star Wars. Jednak po przejęciu studia Lucasfilm przez Disneya nic z tego nie wyszło. Pierwotne plany zostały zastąpione przez First Order i wątek Kylo Rena.

Zobacz również: Star Wars. Wielka Republika. Na ratunek Valo – recenzja książki

Zgodnie z chronologią Gwiezdnych Wojen wątek Maula zakończył się wraz z jego śmiercią z rąk Obi-Wana w animacji Star Wars: Rebels. W związku z tym usunięcie go z serialu wydaje się dobrym posunięciem. Disney może skupić się na tworzeniu nowej, oryginalnej historii, bez powielania dziejów Maula.

Premiera serialu Obi-Wan Kenobi odbędzie się 25 maja na platformie Disney+. Poniżej zachęcamy do obejrzenia niedawno opublikowanego zwiastuna.

Zobacz również: Eskadra Alfabet: Puste Słońce – Recenzja książki. W czarnej d...

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze