Najlepsze przygodówki w historii


Czytasz zestawienie Najlepsze przygodówki w historii


Broken Age (2015)

Vella Tartine i Shay Volta to dwoje nastolatków w podobnej sytuacji, ale pochodzących z zupełnie różnych światów. Gracz może swobodnie poruszać się między ich historiami, pomagając im kontrolować ich własne życia i radzić sobie z kolejnymi przygodami.


Batman: The Telltale Series (2016)

Wejdź w sfragmentowaną psychikę Bruce’a Wayne’a i odkryj daleko idące oraz mocne konsekwencje twoich wyborów jako Mroczny Rycerz. W tej zaciętej i pełnej przemocy nowej historii od nagradzanych twórców The Walking Dead, twoje odkrycia zrujnują świat Bruce’a Wayne’a oraz delikatną stabilność skorumpowanego Gotham City.


Thimbleweed Park (2017)

Witaj w Thimbleweed Park. Liczba ludności: 80 świrów. Nawiedzony hotel, opuszczony cyrk, spalona fabryka poduszek, trup rozpikselowujący się pod mostem, toalety z rurami próżniowymi… Nigdy czegoś takiego nie odwiedziłeś. Pięć obcych sobie osób przybyło do tej zapadłej dziury. Jeszcze tego nie wiedzą, ale wiele ich łączy. I ktoś ich obserwuje.


Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series (2017)

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series daje nam całkowicie nową historię o nieprawdopodobnych bohaterach wszechświata, zbieraninie wyjętych spod prawa, którzy nazywają się Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket, i Groot. W przeddzień wielkiej bitwy Guardians odkrywają artefakt o niebywałej mocy. Z Ziemi do Milano, Knowhere i dalej, ze wspaniałym podkładem muzycznym, ten pięcioczęściowy serial nałoży ci rakietowe buty Star-Lorda w opowiedzianej w niepowtarzalny i nagradzany sposób Telltale oryginalnej przygodzie Guardians, gdzie twoje decyzje i ruchy wytyczą ścieżkę twoich doznań.


Detroit: Become Human (2018)

DETROIT 2038. Technologia rozwinęła się tak, że adroidy podobne do ludzi są wszędzie. Mówią, ruszają się i zachowują jak ludzie, ale nadal są tylko maszynami służącymi ludzkości. Wciel się w trzech różnych androidów i zobacz ich oczami świat na krawędzi chaosu – być może naszą przyszłość. Twoje decyzje dramatycznie zmienią rozwój dynamicznych, złożonych wydarzeń w miarę rozwoju gry. Staniesz przed dylematami moralnymi i będziesz decydować kto ma żyć, a kto zginąć. Mając tysiące wyborów i dziesiątki możliwych zakończeń, jak wpłyniesz na przyszłość Detroit i los ludzkości?


Gibbous: A Cthulhu Adventure (2019)

Akcja gry rozgrywa się w mieście Darkham. To właśnie tam mieszka niczym niewyróżniający się bibliotekarz Buzz Kerwan. Za sprawą tajemniczego zlecenia, które przyjął prywatny detektyw Don R. Ketype, ich losy splatają się, a Buzz wchodzi w posiadanie legendarnej książki Necronomiconu. Oczywiście, jako szanujący się bibliotekarz musi się z nią zapoznać, więc odczytuje część, po czym jego kotka, Kitteh, zaczyna mówić. Okazuje się, że ta ma dość trudny charakter, a Buzz co chwile musi się mierzyć z jej soczystymi docinkami. Chłopak nie mogąc tego znieść, postanawia znaleźć kogoś, kto pomoże mu odczarować Kitteh. Szybko jednak okazuje się, że za wszystkim stoi większa intryga. Fabularnie mamy tu prawdziwy rollercoaster, niepozorna sytuacja z dziwną książką przeradza się z walką z wyznawcami Dagona oraz z konfrontacją z samym wielkim Cthulhu. A wszystko to podszyte przewijającą się praktycznie wszędzie satyrą.


Irony Curtain: From Matryoshka with Love (2019)

Zajrzyj za Kurtynę i zanurz się w dziwacznym świecie totalitarnej Matryoshki, inspirowanym najlepszymi dziełami LucasArts i Deadalic Entertainment! Zobacz totalitarną rzeczywistość oczami Evana – młodego, niedoświadczonego gryzipiórka, który przypadkowo zostaje wciągnięty w sam środek szpiegowskiej wojny pomiędzy dwoma potęgami. Dołącz do spiskowej przygody, odkryj sekrety kuriozalnego, komunistycznego państwa (i wielkiego, kapitalistycznego imperium!) przeżyj historię pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji i odkryj, jaki jest prawdziwy cel tajemniczego Wielkiego Wodza.


Blacksad: Under the Skin (2019)

Blacksad: Under the Skin to gra na podstawie popularnego komiksu. Akcja jest osadzona w Nowym Jorku lat 50. XX wieku, a całość dopełnia mroczny klimat noir. Wcielamy się w prywatnego detektywa, Johna Blacksada, mającego – a jakże – ciężką do rozwiązania sprawę. Rozgrywka to dobrze znane mechaniki z przygodówek typu The Wolf Among UsLife is Strange czy Man of Medan. Mamy tu jednak znacznie większe skupienie na eksploracji miejscówek – przeszukując lokacje niedokładnie, możemy pominąć ważne tropy, mające wpływ na końcowy wynik śledztwa czy dodatkowe opcje dialogowe. Blacksad nie wprowadza rewolucji, wyłącznie bazując na dobrze znanych zagrywkach i świetnie je ze sobą mieszając.

Strony: 1 2 3 4 5

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze