Poznaliśmy tytuł i datę premiery polskiego wydania Fairy Tale Stephena Kinga

Nowa powieść króla grozy Stephena Kinga ukaże się we wrześniu tego roku. Kiedy należy spodziewać się polskiej premiery? Fanów ucieszy, że szybciej niż mogliby oczekiwać. Poznaliśmy tytuł i datę polskiego wydania Fairy Tale

Przez ostatnie miesiące Stephen King stopniowo odsłaniał przed nami szczegóły swojej nowej historii. Fairy Tale ma liczyć sobie 600 stron i być powrotem pisarza do motywów znanych z jego najlepszych książek. 

Główny bohater, 17-letni licealista Charlie Reade dobrze gra w baseball i football, nieźle się uczy. Musi radzić sobie też z tragiczną śmiercią mamy i alkoholizmem pogrążonego w smutku taty. Pewnego dnia spotyka Howarda Bowditcha, samotnika  mieszkającego z psem o imieniu Radar w wielkim domu na szczycie wzgórza. Zaprzyjaźnia się ze starszym człowiekiem i jego pupilem, a przy okazji zaczyna wykonywać dla niego drobne prace. Na podwórzu Howarda znajduje się stara, zamknięta szopka, z której dochodzą dziwne dźwięki. Kiedy mężczyzna umiera, zostawia Charliemu w spadku cały swój majątek. Wśród pozostawionych rzeczy znajduje się kaseta magnetofonowa z niewiarygodną historią i odpowiedzialnością zbyt wielką jak na chłopca. 

Zobacz również: Billy Summers – recenzja książki. Dobrzy, źli i Billy Summers

Stephen King Fairy Tale
Stephen King Fairy Tale

Okazuje się, że stara szopa jest portalem prowadzącym do innego świata. W tej równoległej rzeczywistości na niebie widać dwa księżyce, wieże ogromnego pałacu przebijają chmury, magiczny zegar cofa czas, a mężczyźni i kobiety toczą ze sobą pojedynki na śmierć i życie ku uciesze Sprawiedliwego. Charlie zostaje wplątany w konflikt dobra ze złem i by ocalić dwa światy przed zagładą musi wykazać się niezwykłym bohaterstwem.

Stephen King przyznaje, że chciał napisać o innym świecie, niezwiązanym z Mroczną Wieżą. Według niego świat w Fairy Tale ma być baśniowym królestwem, wypełnionym przygodami i odrobiną romansu. Inspiracją do napisania powieści była twórczość klasyków fantastyki: Roberta E. Howarda znanego, chociażby z opowiadań o Conanie z Cymerii i E.R. Burrougha, który stworzył postać Tarzana i Johna Cartera z Marsa. Kinga fascynowały wykreowane przez tych pisarzy światy zamieszkiwane przez fantastyczne rasy i dokonujących heroicznych czynów bohaterów. Podobne motywy umieścił w Fairy Tale

W dzieciństwie lubiłem historie Roberta E. Howarda i Edgara Rice’a Burroughsa. Ląd zapomniany przez czas zaczyna się, gdy narrator znajduje na plaży rękopis. Wówczas mówi do czytelnika: będziesz czytać dalej i za dwie minuty zapomnisz o mnie. Dla mnie tym właśnie jest fikcja. [….] W Conanie Barbarzyńcy i pozostałych historiach Roberta E. Howarda, a także u niektórych bohaterów Edgara Rice’a Burroughsa podobało mi się, gdy napotykali oni niesamowite miasta i różne potwory. To przypominało baśniowe opowieści.

Zobacz również: Kącik Mistrza Grozy #1 – Gniew; Roślinka; Ludzie, miejsca i rzeczy

Fairy Tale pojawi się w księgarniach 6 września. Książka dodatkowo będzie zawierała ilustracje Gabriela Rodriqueza, rysownika serii komiksowej Locke & Key. Polscy czytelnicy zapoznają się z nią dzień później, czyli 7 września 2022. Za polskie wydanie odpowiada Albatros. Wydawnictwo zaprezentowało tytuł i okładkę do polskiego wydania. Będzie ono nosiło tytuł Baśniowa Opowieść

Baśniowa Opowieść
Baśniowa Opowieść, Albatros 2022
Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze