Prince of Persia – remake Piasków Czasu opóźniony

Na odświeżoną wersję kultowego tytułu przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

Prince of Persia: The Sands of Time to pierwsza część popularnej serii gier przygodowych. Niecałe 2 lata temu doszły nas wieści, że tytuł otrzyma remake, przygotowany pod nowe generacje konsol. Następnie otrzymaliśmy trailer, prezentujący odświeżoną wersję produkcji. Niestety od tamtego czasu jedyne co słyszymy na temat projektu to informacje o przesunięciach premiery…

Zobacz również: Street Fighter 6 oficjalnie zapowiedziany! Pierwsze wideo z rozgrywki

Wstępne informacje na temat gry mówiły, że debiut nastąpi już w 2023 roku. W kwietniu doszły nas jednak słuchy, że zmieniło się studio, odpowiedzialne za produkcję. Teraz natomiast w oficjalnym komunikacie Ubisoft potwierdził, że przygotowywaniem projektu zajęli się programiści z Ubisoft Montreal. Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że wstępnie zapowiadana na rok 2023 gra wyjdzie dużo później. Zniknęła też z grafiku studia, a niektóre sklepy zaczęły wycofywać preordery na ten tytuł z oferty.

Prince of Persia
„Prince of Persia: Piaski Czasu” z 2003 roku

Komunikat został przekazany przez studio Ubisoft redakcji IGN. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść, w której zapewniani jesteśmy, że projekt wciąż powstaje, po prostu jest opóźniony:

„Prace nad remakiem gry Prince of Persia: Piaski Czasu przejęło teraz studio Ubisoft Montreal. Cieszy nas osiągnięcie Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai. Z całą pewnością ekipa z Montrealu dostarczy, dzięki ich staraniom świetny produkt. W związku ze zmianą dewelopera premiera nie jest już planowana na 2023 rok fiskalny.”

Dalej studio odniosło się do anulowanych ofert preorderowych:

„Gra została zdjęcia z grafików. Jeśli gracze pragną anulować swój pre-order to mogą skontaktować się ze sprzedawcami. Sklepy internetowe zostały poinformowane o tej sytuacji”

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze