Sandman – netflixowa adaptacja ze zwiastunem i datą premiery

Sandman to jeden z najlepszych tytułów żyjącej legendy popkultury, Neila Gaimana. Powieść graficzna cieszy się w niektórych kręgach wręcz swoistym kultem. Gdzie rzesza fanów, tam pieniądze. A gdzie pieniądze, tam i Netflix. I to właśnie ten serwis streamingowy zajmuje się adaptacją tej powieści graficznej. Serial otrzymał datę premiery i pełen zwiastun.

Sandman to tylko jeden z dowodów na wybitny talent Neila Gaimana. W swoim dorobku ma również takie tytuły jak Koralina, Gwiezdny pył, Amerykańscy Bogowie i wiele więcej. Ten pierwszy doczeka się pełnej serialowej adaptacji na platformie streamingowej Netflix. I trzeba przyznać, że zapowiada się lepiej niż dobrze! Jeżeli sami chcecie się przekonać, sprawdźcie zwiastun produkcji!

Zobacz również: Sandman, tom 2: Dom lalki – recenzja komiksu. Kto tu jest czyją lalką?

Kiedy będziemy mogli zobaczyć serial? Okazuje się, że już niedługo, bo 5 sierpnia tego roku. O czym natomiast tytuł opowie? Zgodnie z opisem:

Czarnoksiężnik, który próbuje złapać Śmierć, by kupić sobie życie wieczne, zamiast tego łapie jej młodszego brata, Sen. W obawie o jego bezpieczeństwo Czarnoksiężnik trzymał go w szklanej butelce przez dziesięciolecia. Po ucieczce Sen, znany również jako Morfeusz, wyrusza na poszukiwanie zaginionych obiektów władzy.

Jednym z producentów wykonawczych serialu jest sam Neil Gaiman, który to wielokrotnie na portalach społecznościowych dawał znać, że jest bardzo mocno zaangażowany w jego produkcję. Świadczy to również o tym, że czeka nas godna adaptacja. W serialu zagrają takie gwiazdy jak Tom Sturridge (Morfeusz), Jenna Coleman (Johanna Constantine), Boyd Holbrook (Koryntczyk), David Thewlis (John Dee), Gwendoline Christie (Lucyfer), Charles Dance (Roderick Burgess), czy Stephen Fry (Gilbert).

Zobacz również: Sandman, tom 3: Kraina Snów — recenzja komiksu. Mieszanka abstrakcji

Fot. Materiały prasowe/Netflix
Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze