Victoria 3 – pierwszy zwiastun z gameplayem

Firma Paradox Interactive pokazała nowy zwiastun wyczekiwanej historycznej gry strategicznej Victoria 3.

Można w nim po raz pierwszy zobaczyć rozgrywkę, w tym m.in. to jak gracze mogą przezwyciężyć trudności, wpływać na politykę i prowadzić swój naród do zwycięstwa. Victoria 3 pojawi się jeszcze w tym roku na PC, a fani, którzy chcą dostać informację o dacie premiery jako pierwsi mogą dodać grę do listy życzeń na Steam.

Zobacz również: Total War: Warhammer III – recenzja gry. Stary świat pogrążony w chaosie

Osadzona w szybko zmieniającym się XIX i początku XX wieku, Victoria 3 jest głęboką symulacją społeczną, wymagającą od graczy rozwijania narodu poprzez przemysł, handel oraz reformy polityczne, przy jednoczesnym utrzymaniu populacji w zadowoleniu i dostatku.

Victoria 3, czyli kolejna odsłona kultowej serii, kontynuuje dziedzictwo Paradoxu jako twórców dobrze przygotowanych merytorycznie i wysoce interaktywnych gier strategicznych z silnym naciskiem na świeże granie od nowa i możliwość pisania własnych historii w przekonującym i wciągającym świecie.

Główne cechy gry:

Nieskończone możliwości ponownej rozgrywki – przepisuj od nowa historię jako dziesiątki narodów z epoki wiktoriańskiej, od potęg przemysłowych, takich jak Wielka Brytania i Prusy, po gęsto zaludnionych gigantów jak Rosja i Chiny za czasów dynastii Qing, lub dopiero rosnące potęgi, na przykład Japonia lub Kanada i jej kolonie.

Głęboka symulacja społeczna – Każdy mieszkaniec twojego państwa jest symulowany, czy to rolnik, czy urzędnik, kapitalista czy rzemieślnik. Każdy ma osobiste przekonania, preferencje polityczne i, co najważniejsze, standard życia do utrzymania.

Wymagająca ekonomicznie rozgrywka – rozwijaj gospodarkę tworząc nowe budynki i gałęzie przemysłu, handlując nadwyżkami towarów na rynkach całego świata i importując wszystko, czego potrzebuje twoja populacja.

Ryzykowna dyplomacja – Wszystko, co da się zdobyć dzięki wojnie, można również załatwić poprzez negocjacje. Otwarte gry dyplomatyczne, wzywanie sojuszników do wsparcia, gdy wysuwasz żądania wobec słabszych lub rywalizujących narodów.

Rozwój polityczny – Zarządzaj różnymi frakcjami politycznymi w swoim kraju poprzez prawa i reformy. Czy poprawisz życie swoich obywateli, jeśli oznacza to rozgniewanie uznanych władz?

Żywy świat – Obserwuj, jak mapa zmienia się na twoich oczach, gdy nowo wybudowane linie kolejowe kursują między rozwijającymi się miastami, z których wiele było tylko osadami zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze