Poznaliśmy datę premiery sequela Ghostbusters: Afterlife

Data premiery nadchodzącego sequela Ghostbusters: Afterlife została ujawniona.

Jeszcze w 2019 roku Sony oficjalnie ujawniło tytuł nadchodzącej części serii Ghostbusters – Ghostbusters: Afterlife. Film został stworzony po kiepskim przyjęciu i słabych wynikach kasowych rebootu Pogromców duchów z 2016 roku. Niestety, film był kilkakrotnie opóźniany z powodu pandemii wirusa Covid-19, aż w końcu trafił do kin w listopadzie 2021 roku.

Zobacz również: Ghostbusters: Afterlife – recenzja filmu. Przestań uganiać się za duchami

W momencie premiery Pogromcy Duchów: Dziedzictwo, fani przyjęli go całkiem dobrze, zaś krytycy mieli mieszane uczucia, ale w większości byli pozytywnie nastawieni. Na całym świecie film zarobił tylko 197 milionów dolarów, ale przy budżecie 75 milionów dolarów w czasach pandemii był to całkiem solidny hit. Na początku tego roku Sony potwierdziło, że trwają prace nad sequelem filmu. Teraz wreszcie wiemy, kiedy film wejdzie na ekrany kin.

Według różnych źródeł, w tym Variety, nadchodzący film wejdzie na ekrany kin 20 grudnia 2023 roku. Choć szczegóły fabuły nadchodzącego filmu nie są na razie znane, na początku tego roku potwierdzono, za pośrednictwem oficjalnego konta Pogromców duchów na Twitterze, że akcja filmu przeniesie się z powrotem do Nowego Jorku:

Afterlife wyreżyserował Jason Reitman na podstawie scenariusza, który napisał wspólnie z Gilem Keną.  W filmie występują: Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Paul Rudd, Celeste O’Connor, Logan Kim, Bokeem Woodbine, Oliver Cooper, Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weaver i Annie Potts.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze