Biografia Putina autorstwa Krystyny Kurczab – Redlich stała się bestsellerem

Napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę sprawiła, że w ciągu ostatnich miesięcy wzrosło zainteresowanie Rosją oraz Władimirem Putinem. Przejawem tego zainteresowania jest chociażby rekordowy wzrost sprzedaży książki Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina autorstwa Krystyny Kurczab – Redlich. 

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina to biografia Władimira Putina napisana przez polską dziennikarkę i reportażystkę Krystynę Kurczab – Redlich. Przez kilkanaście lat mieszkała w Rosji, pracując jako korespondentka polskich mediów. Nakręciła serię filmów dokumentalnych o II wojnie czeczeńskiej, w których przedstawiła wstrząsające przypadki łamania praw człowieka. Za swoją pracę otrzymała kilka nagród dziennikarskich i została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla w 2005 roku.

Napisana przez nią biografia opowiadana o życiu Putina z uwzględnieniem mało znanych faktów na jego temat. Dowiadujemy się jak wyglądało dzieciństwo małego Wowy, jak wyglądała jego kariera w KGB, jak doszedł do władzy, co ma wspólnego z aktami terroryzmu w Rosji, ilu przeciwników politycznych się pozbył i jak naprawdę wyglądały okoliczności rozpętania przez niego wojny w Czeczeni i Ukrainie. Autorka porusza prywatne aspekty życia Putina i jego rys psychologiczny.

Zobacz również: Czas zdrajców – recenzja książki. Kto pod kim dołki kopie

Wowa, Wołodia, Władimir
Wowa, Wołowia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Krystyna Kurczab – Redlich

Posiadana przez dziennikarkę wiedza o Rosji pozwoliła jej zyskać miano znawczyni realiów tego kraju. Od początków wojny w Ukrainie częściej wypowiada się w mediach i bierze udział w spotkaniach z zainteresowanymi rosyjskimi tematami osobami. Na popularności zyskała napisana przez nią biografia Putina. Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina przekroczył pułap 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Kurczab – Redlich w komentarzu na temat sprzedaży podziękowała czytelnikom za zaufanie i docenienie trudu włożonego w pisanie książki.

Kiedy książka ukazywała się po raz pierwszy sześć lat temu, duża część ekspertów i politycznego salonu zignorowała jej przesłanie, twierdząc, że negatywny obraz prezydenta Rosji jest przesadzony. A przecież Wowa był forpocztą tego, co wydarzyć się może. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że Putin zdolny jest prawie do wszystkiego. Do wszystkiego, co złe. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaufanie czytelniczkom i czytelnikom, którzy moją pracę docenili.

Zobacz również: Czarna ambrozja – recenzja książki. Muzyka, której się nie oprzesz

Jeśli ktoś nie jest przekonany czy warto przeczytać biografię to może przekona go materiał ze spotkania w Big Book Cafe na którym autorka opowiada więcej o swojej książce.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze