Wakacyjne spotkanie z książką nad morzem

Jeśli planujecie spędzić tegoroczne wakacje nad naszym polskim morzem, trafi się wam okazja do wzięcia udziału w atrakcyjnej, książkowej imprezie. Miasto Gdynia oraz Fundacja Historia i Kultura zaprasza wszystkich na Plener Literacki, który odbędzie się na Bulwarze Nadmorskim. To dobra sposobność do zakupu książek po atrakcyjnych cenach oraz spotkania z pisarzami, wydawcami i ludźmi kultury. 

Fundacja Historia i Kultura prowadzi działania związane z upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy historycznej, wojskowej, kulturalnej i edukacyjnej. W ramach swoich działań popularyzuje literaturę z tego zakresu i prowadzi przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym oświatowym, patriotycznym. Także w tym roku organizuje trzydniowy Plener Literacki w Gdyni, który odbędzie się w Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego i Muszli Koncertowej w terminie 15 – 17 lipca. 

Obecność na imprezie zapowiedzieli m.in. Łukasz Orbitowski, profesor Jerzy Bralczyk, Zyta Rudzka, Krystyna Kurczab – Redlich, Tomasz Stawiszyński, Vincent V. Severski, Ryszard Ćwirlej, Małgorzata Starosta. Oprócz nich pojawi się 80 wydawców z całej Polski, którzy w specjalnie przygotowanych namiotach przedstawią ofertę doskonałych i różnorodnych książek. Wśród wydawców znajdą się m.in: AGORA, Akapit Press, Fundacja Duży Format, Grupa Helion, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Nowa Baśń, Samowydawcy.pl, Sonia Draga,  Instytut Wydawniczy Znak, Uroboros, W.A.B, Wydawnictwo LIRA, Vectra, Vesper, Zakamarki i Zielona Sowa. 

Zobacz również: Renomowany katalog Walker & Dawn – recenzja książki. Młodzieńcze przygody w XX-wiecznym USA

Plener Literacki Gdynia
Zeszłoroczny Plener Literacki cieszył się dużym zainteresowaniem

Ponadto zainteresowani Nagrodą Literacką Gdynia będą mogli odwiedzić stoisko Nagrody, gdzie zapoznają się z dorobkiem literackim dotychczasowych laureatów oraz tegorocznych nominowanych. Nie zabraknie również zabaw i atrakcji dla dzieci w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Dzieci wezmą udział w literackiej rozgrzewce z Zulą – bohaterką książki Zula i sprytna mucha, warsztatach tworzenia zakładek do książek, grze literackiej w której sprawdzą swoją wiedzę o postaciach z bajek, pokolorują malowanki 3D, spotkają się z Jackiem Galińskim, autorem książki Pawełek i cała reszta

Zobacz również: Star Wars: Dynastia Thrawna. Wyższe dobro – recenzja książki

Gospodarzami wydarzenia zostaną Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki. Szczegółowy program Pleneru oraz pełną listę zaproszonych gości i wydawców znajdziecie na stronie organizatora: historiaikultura.pl/plener-literacki-w-gdyni

Zachęcamy do uczestnictwa w miarę swoich możliwości w tym literackim święcie, zwłaszcza, że wstęp jest darmowy. 

Plener Literacki w Gdyni
Plener Literacki w Gdyni – 15 – 17 lipca 2022
Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze