Zbliża się premiera Cult of the Lamb – gry w której pokierujemy swoją sektą

Cult of the Lamb to roguelike z elementami strategii stworzony przez studio Massive Monster. W grze wcielamy się w opętanego przez demoniczne siły baranka, który musi zbudować oraz utrzymać lojalną sobie sektę. W tym celu szerzymy wiarę, pozyskujemy nowych wyznawców i zwalczamy wrogie nam sekty.  Produkcję zapowiedziano podczas zeszłorocznego Gamesconu. W tym roku poznaliśmy z kolei datę premiery. 

W Cult of the Lamb mamy okazję wcielić się baranka, którego przed egzekucją ratuje tajemniczy, demoniczny byt. Nasz bohater zostaje obdarzony potężnymi mocami, za pomocą których może niszczyć swoich wrogów i zyskiwać uznanie pozostałych mieszkańców jego świata. Chcąc odwdzięczyć się swojemu wybawcy, stajemy na czele nowo powstałego kultu. Naszym zadaniem będzie wzmocnienie prowadzonej przez nas sekty, pozyskiwanie nowych wyznawców i zwalczanie sekt heretyków pod przywództwem  fałszywych proroków.

Zobacz również: Tiny Tina’s Wonderlands – recenzja. Fajna gra, ale…

Będziemy wzmacniać wiarę naszych wyznawców poprzez głoszenie kazań i dbanie o dobry poziom życia społeczności sekty, a także odprawianie mrocznych rytuałów oraz wznoszenie nowych budowli. W celu pozyskania nowych popleczników i zdobycia niezbędnych zasobów udamy się w podróż po rozległym świecie składającym się z pięciu tajemniczych regionów. W każdym z nich znajdziemy na losowo wygenerowanej mapie poukrywane skarby i sekrety oraz różnorodnych przeciwników. Nieraz przyjdzie nam zmierzyć się z innymi sektami, na czele których stoją fałszywi prorocy. 

Mimo bajkowej oprawy i uroczych zwierzęcych postaci będziemy mieli do czynienia z produkcją o groteskowo – mrocznym klimacie i sporej dawce brutalności. Cult of the Lamb pojawi się na PC, PS4 i PS5, Switch i Xbox One.

Premiera 11 sierpnia 2022. 

Zobacz również: Westworld sezon 4, odcinek 1 – recenzja. Dziki, ale czy potrzebny zachód?

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze