Premiera gry Alfred Hitchcock – Vertigo w wersji konsolowej już 27 września

Zobacz zwiastun i przyjrzyj się wydaniu pudełkowemu.

Microids z przyjemnością ogłasza datę premiery konsolowych wersji narracyjnej przygodówki od Pendulo Studios pod tytułem Alfred Hitchcock – Vertigo. Gra będzie dostępna na konsolach PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch 27 września. Te wydania będzie można kupić również w pudełkach! Swobodnie zainspirowana filmem słynnego reżysera, narracyjna gra jest już dostępna na PC na platformach cyfrowych Steam, GOG i Epic Games Store.

Zobacz również: The Quarry – recenzja gry. W lesie dziś zaśnie każdy

Pisarz Ed Miller wyszedł bez szwanku z wypadku, podczas którego jego samochód rozbił się w głębinach kanionu Brody w Kalifornii. Chociaż nie znaleziono we wraku samochodu nikogo, Ed twierdzi, że podróżował z żoną i córką. Szok wywołany tym wydarzeniem doprowadza u niego do poważnych zawrotów głowy. Wraz z rozpoczęciem terapii Ed próbuje odkryć, co się naprawdę wydarzyło tego tragicznego dnia.

 

Edycja limitowana zawiera:
Standardową, pełną grę na wybraną konsolę: PS5, PS4, Xbox One & Xbox Series X|S, lub Nintendo Switch
48-stronicowy oficjalny artbook The Art of: Alfred Hitchcock- Vertigo oraz jego cyfrową wersję
Cyfrową ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Juana Miguela Martína Muñoza (Blacksad, Yesterday Origins)

Zobacz również: F1 22 – recenzja gry. Rajdy formuły pierwszej

Cechy gry:
Niespotykana opowieść o obsesji, manipulacji i szaleństwie, zainspirowana arcydziełem Alfreda Hitchcocka Vertigo (Zawrót głowy).
Przeżyj niesamowite doświadczenie narracyjne, które jest ukłonem dla technik wizualnych i pisarskich wykorzystywanych w gatunku thrillera.
Przeanalizuj spostrzeżenia trzech postaci: każda z nich ma do opowiedzenia inną historię.
Wykorzystaj retrospekcję do przeglądania wydarzeń i odróżnij rzeczywistość od zwodniczych wspomnień.

Za przygotowaniem Alfred Hitchcock – Vertigo stoi studio Pendulo Studios, twórcy takich gier jak Runaway (2003), The Next Big Thing (2011), Yesterday (2012), Yesterday Origins (2016), czy Blacksad: Under the Skin (2019). Gra jest już dostępna na PC i pojawi się na konsolach PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch 27 września.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze