Wywiad z wampirem ze zwiastunem i datą premiery

Podczas tego rocznego San Diego Comic – Conu pokazano kilka ciekawych tytułów. Jednym z nich niewątpliwie jest serial Wywiad z wampirem na podstawie powieści Anne Rice pod tym samym tytułem. Parę miesięcy temu stacja AMC pochwaliła się pierwszymi zdjęciami z produkcji. Natomiast podczas Comic – conu podzieliła się z uczestnikami zwiastunem i ujawniła datę premiery serialu. 

Seria książek Kroniki Wampirów Anne Rice zdobyły sobie rzesze fanów na całym świecie. Pierwsza część, Wywiad z wampirem doczekała się w 1994 roku kultowej ekranizacji, w której wystąpiły takie gwiazdy jak Brad Pitt i Tom Cruise. Anne Rice po odzyskaniu praw do Wywiadu z wampirem, wyraziła chęć ponownej ekranizacji powieści, tyle że w formie serialu. Jej życzenie spełniło się w 2020 roku, kiedy stacja AMC ogłosiła produkcję serialowego Wywiadu z wampirem. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z produkcji. Na tegorocznym Comic – Conie w San Diego pokazano trailer i ujawniono datę premiery serialu.

W Wywiadzie z wampirem poznajemy historię Louisa de Pointe du Laca, który po śmierci ukochanej żony traci sens życia. Wówczas na jego drodze pojawia się Lestat i przemienia go w wampira. Louis po dwustu latach decyduje się opowiedzieć swoje dzieje pewnego dziennikarzowi. W opowieści Louisa istotną rolę odgrywa poszukiwanie swojego miejsca w świecie oraz złożone relacje z Lestatem i wampirzycą Claudią.

Zobacz również: Vampyr – recenzja gry o wampirach, którym daleko do tych ze Zmierzchu

Według producenta serialu, Marka Johnsona, nowy Wywiad z wampirem skupi się nie tyle na fabule, co na skomplikowanej, długoletniej relacji między Louisem a Lestatem oraz rozwoju bohaterów. Z powodu wolniejszego tempa akcji, pierwszy sezon nie jest w stanie przedstawić całej książkowej fabuły. Twórcy mają nadzieję, że uda im się zaadoptować ją do końca w drugim i trzecim sezonie. Ponadto serial ma być utrzymany w klimacie powieści Anne Rice, a jednocześnie być jej bardziej uwspółcześnioną wersją.

W głównych rolach zobaczymy Jacoba Andersona (Louis), Sama Reida (Lestat), Bailey Bass (Claudia), Assada Zamana (Rashid), Erica Bogosiana (Daniel Molloy). Twórcą i showrunnerem serialu jest Rolin Jones.

Premiera Wywiadu z wampirem nastąpi 2 października 2022 w AMC i AMC+. Na ten moment nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się premiery serialu w Polsce.

interview with the vampire
Plakat serialu Wywiad z wampirem
Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze