Batgirl skasowana. Twórcy odnieśli się do decyzji o skasowaniu filmu

Reżyserzy za pośrednictwem Instagrama skomentowali zaskakujący finał produkcji DC.

Wczoraj świat obiegła zaskakująca informacja o skasowaniu gotowej niemal ekranizacji przygód Barbary Gordon. Szefostwo Warner Bros. rzekomo niezadowolone z efektu prac podjęło decycję o tym, że film Batgirl nie trafi do kin, ze względu na „mało-kinowy efekt”. Natomiast budżet 90 mln to za dużo, by produkcja trafiła jedynie na streaming HBO Max. Oczywiście powodów jest więcej, jak choćby cięcia budżetowe, czy zapowiadane „nowe koncepcje rozwoju uniwersum”. Niestety nie dowiemy się, co tak naprawdę finalnie skłoniło nowy zarząd do tak drastycznych kroków.

Zobacz również: Flash – serial zakończy się na 9. sezonie

Do całej sytuacji odnieśli się twórcy filmu oraz odtwórczyni głównej roli – Leslie Grace. Aktorka wyraziła w poście sporo sentymentu i podziękowań za możliwość zagrania w filmie. Nie skomentowała jednak bezpośrednio samej decyzji.

Natomiast reżyserzy filmu – Adil El Arbi i Bilall Fallah – wyrazili spory smutek oraz „szok i niedowierzanie” z decyzji studia. Skierowali również do całej ekipy ogromne podziękowania za ich ciężką pracę, a na koniec nadzieję, że fani będą kiedyś mieli możliwość zobaczenia efektu ich starań.

Jedno jest pewne – źle się dzieje w filmowo serialowym uniwersum DC. Ostatnie doniesienia na temat Batgirl i innych produkcji naprawdę szokują cały fanowski świat. Nie napawają również nadzieją na to, że z DCEU powstanie kiedyś coś spójnego. Ciągłe zmiany koncepcji podejmowane przez nowe szefostwa Warner Bros. stawiają studio w roli największego wroga, z jakim mierzyli się superbohaterzy z DC Comics.

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze