Nie ma nas – Makowiecki i Nosowska z nowym singlem

Już dziś na YouTube trafił najnowszy singiel Tomasza Makowieckiego oraz Katarzyny Nosowskiej, zatytułowany Nie ma nas.

Czasem, choć niezmiernie rzadko, zdarzają się na polskiej scenie muzycznej spotkania na miarę koniunkcji planet. O takiej skali wydarzenia możemy mówić, kiedy w jednej piosence naprzeciwko siebie staje jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek oraz jeden z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących męskich głosów. Makowiecki i Nosowska wydali właśnie niezwykle emocjonalny singiel Nie ma nas.

Zobacz również: The HU – Rumble of Thunder – recenzja płyty

Pamiętam dokładnie, kiedy powstał pomysł i szkielet piosenki – opowiada Tomasz Makowiecki. – Był grudzień i właśnie wróciliśmy z zespołem z koncertów do naszej sali prób w Gdańsku. Nastroje były dość podłe. Wszyscy rozjechali się do domów, a ja postanowiłem zostać na noc z instrumentami i o czwartej nad ranem utwór był już niemalże gotowy.

Ostatnia płyta Makowieckiego, Moizm, sugerowała, że jest to bardzo osobisty materiał do wyśpiewania tylko solo. Duet z Nosowską do pierwszy od bardzo dawna utwór na dwa głosy.

Od początku wiedziałem, że to jest wspaniały materiał na duet, ale to wydawca zapytał mnie, co sądzę o tym, żeby zaprosić Kasię Nosowską – dodaje muzyk. – Wiedziałem, że to świetny pomysł, lecz od razu wydał mi się nierealny. Ktoś taki jak Nosowska pozostawał w sferze moich marzeń. Za namową Pawła Tetłaka z UMP napisałem do niej i wysłałem mp3. Chwilę potem usłyszałem w słuchawce głos Kasi, która szczerze ucieszyła się z mojej propozycji i nie szczędziła słów zachwytu nad piosenką. Jestem szczęściarzem. Myślałem o spotkaniu z Kasią w studio, lecz z braku czasu nie doszło do niego. Całość nagraliśmy zdalnie – w samotności – i myślę, że dzięki temu ten utwór ma jeszcze większą siłę.

Zobacz również: Małgola, No – Jaskinia Chrabiej Czaszki – recenzja płyty

Podczas gdy Katarzyna Nosowska jest osobą niezwykle aktywną i muzycznie, i w social mediach, o Tomaszu Makowieckim słychać bardzo rzadko. Ostatni singiel Makowieckiego, Bardziej niż zwykle, ukazał się ponad rok temu, ale tak jak najnowsza piosenka jest majstersztykiem zarówno pod względem muzycznym jak i poetyckim. Autorem słów jest Roman Szczepanek, z którym Makowiecki współpracował również przy płycie Moizm. Za muzykę, aranżację oraz produkcję utworu odpowiedzialny jest sam Makowiecki.

Źródło: Materiały prasowe

Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze