Baśniowa opowieść Kinga dostanie adaptację filmową

Baśniowa opowieść jeszcze dobrze nie weszła na rynek, a już znaleźli się chętni, by ją zekranizować. Za przenoszenie najnowszego dzieła Stephena Kinga na kinowe ekrany zabierze się Paul Greengrass.

Baśniowa opowieść to historia Charliego Reade – nastoletniego chłopca z traumą po utracie matki. W wieku siedemnastu lat poznał on psa, Radara, i jego starzejącego się pana, Howarda Bowditcha, odludka mieszkającego w imponującej rezydencji na szczycie wzgórza. W głębi otaczającego ją podwórka stała zamknięta szopa, z której dochodziły dziwne dźwięki. Jakby jakieś stworzenia próbowały wydostać się na zewnątrz i uciec… Po śmierci Howarda Charlie odziedziczył posiadłość oraz kasetę z nagraną opowieścią – tak dziwną, że wprost niemożliwą do uwierzenia. Bo choć wydaje się to bajką, wewnątrz szopy ukryty jest portal do innego świata, którego mieszkańcom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I którego straszliwi przywódcy, o ile nikt nie odważy się ich powstrzymać, skłonni są doprowadzić do zniszczenia zarówno tamtej, jak i naszej rzeczywistości.

Zobacz również: Kącik Mistrza Grozy #1 – Gniew; Roślinka; Ludzie, miejsca i rzeczy

Adaptacją perypetii Charliego zajmie się Paul Greengrass – jeden z ulubionych reżyserów samego autora powieści, Kinga. Aktualnie trwają rozmowy na temat tego, która wytwórnia przygarnie film pod swój dach. Jak zatem można się domyślić, nie znamy jeszcze daty premiery ani żadnych dalszych szczegółów.

Paul Greengrass zyskał dobrą reputację w Hollywood za sprawą dramatu Krwawa niedziela nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem. W 2007 roku zauważono go również w trakcie gali oscarowej, gdzie otrzymał nominację za reżyserię filmu Lot 93. Inne znane pozycje z jego filmografii to m.in.: Green Zone, Kapitan Phillips i Nowiny ze świata.

Źródło: Filmweb

 

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze