Kryminalne zagadki Mazur – nowa seria kryminalna w Romance TV

W październiku stacja Romance TV pokaże premierowo pełną tajemnic i zagadek niemiecką serię detektywistyczną Kryminalne zagadki Mazur. Akcja dzieje się na naszym rodzimym, malowniczym i urzekającym Pojezierzu Mazurskim. W tych pięknych okolicznościach przyrody okazuje się, że gdy polscy i niemieccy kryminolodzy połączą siły. Nie ma spraw nie do rozwiązania…

Już w soboty, 1 i 8 października o godz. 20.00 Romance TV zaprasza na premierowe odcinki nowej, emocjonującej serii detektywistycznej Kryminalne zagadki Mazur. Główną bohaterką jest Viktoria Wex, technik kryminalistyki, która przyjeżdża z Berlina do rodzinnego miasteczka, Pasymia, by rozwiązać sprawę tajemniczego zniknięcia jej wuja. Pożegnalny list do Victorii sugeruje samobójstwo. Jego zaginięcie jest jednak tylko początkiem niepokojących wydarzeń… W serii występują niemieccy i polscy aktorzy: Claudia Eisinger, Sebastian Hülk, Karolina Lodyga, Wiesław Zanowicz, Natalia Bobyleva.

Zobacz również: Nocny Kochanek – O Jeden Most za Daleko – recenzja płyty

W pierwszym odcinku Kryminalne zagadki Mazur: Spadek po Fryderyku Viktoria w piwnicy domu Fryderyka znajduje zwłoki Antoniego Trudzińskiego, pozbawionego skrupułów miejscowego biznesmena. Sprawa rodzinna przeradza się zatem w sprawę karną. Victoria zdaje sobie sprawę, że zwłoki zostały umiejętnie podrzucone w celu ukrycia czasu i przyczyny śmierci. Jako niemiecka urzędniczka nie ma uprawnień w polskiej policji, ale wiejski policjant, Leon Pawlak włącza ją w śledztwo. Mieszkańcy wioski nie darzą jej sympatią, gdyż chcieliby, aby śmierć nielubianego biznesmena została potraktowana jako wypadek, a ich życie spokojnie mogło toczyć się dalej. Jednak obsesyjna w swym perfekcjonizmie Viktoria chce poznać prawdę – nawet jeśli stanie się to dla niej jeszcze bardziej bolesne.

Zobacz również: Skubaniec recenzja książki. Kryminał dla dzieci? Jeszcze jak!

Z kolei w drugim odcinku Kryminalne zagadki Mazur: Strzał łaski dokonuje kolejnego strasznego odkrycia: ciała łowczego Glińskiego, które znajduje się w pobliżu wypatroszonego żubra. Dla Viktorii jest to miejsce zbrodni. Szczególna jej zdolność do wyciągania wniosków z poszlak jest bardzo ważna, gdyż praktycznie nie ma żadnych dowodów i śledztwo staje w martwym punkcie.

Gdy Viktoria i policjant Leon Pawlak zdają sobie sprawę, jaki dochód można osiągnąć z nielegalnej sprzedaży mięsa zwierząt, są na dobrej drodze do rozwiązania sprawy. Czy uda im się jednak rozwikłać wszystkie tajemnice i zagadki małego miasteczka na Mazurach?

Premiery filmów:
Kryminalne zagadki Mazur: Spadek po Fryderyku, premiera: sobota, 1 października o godz. 20:00
Kryminalne zagadki Mazur: Strzał łaski, premiera: sobota, 8 października o godz. 20:00

Kryminalne zagadki mazur

Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze