Kingdom of the Planet of the Apes – już w październiku ruszają prace nad filmem!

W przyszłym miesiącu rozpoczyna się produkcja kolejnej części serii Planeta małp od 20TH CENTURY STUDIOS.

Akcja filmu Kingdom of the Planet of the Apes rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części, czyli Wojna o planetę małp z 2017 roku. Otwiera tym samym zupełnie nowy rozdział w historii sagi. Za reżyserię odpowiada Wes Ball (trylogia Więzień labiryntu). W rolach głównych zobaczymy Owena Teague (To), Freyę Allen (Wiedźmin) i Petera Macona (Orville). Scenariusz napisali Josh Friedman (Wojna światów), Rick Jaffa i Amanda Silver (Geneza planety małp) oraz Patrick Aison (Predator: Prey). Producentami filmu są Joe Hartwick Jr., Rick Jaffa, Amanda Silver i Jason Reed (Mulan). Natomiast role producentów wykonawczych objęli Peter Chernin i Jenno Topping.

Zobacz również: Nowe zdjęcia z „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Planeta małp to jedna z najbardziej kultowych i legendarnych serii science fiction w historii kinematografii, a także niezatarta część dziedzictwa naszego studia. Dzięki Kingdom of the Planet of the Apes mamy zaszczyt kontynuować tradycję kreatywnego, prowokującego do myślenia kina i nie możemy się doczekać, aby podzielić się niezwykłą wizją Wesa na ten nowy rozdział z widzami w 2024 roku.

– prezes 20th Century Studios Steve Asbell

Planeta małp to jedna z najpopularniejszych serii 20th Century Studios, która na całym świecie zarobiła ponad 1,7 miliarda dolarów. Pierwszy film z serii z 1968 roku oparty na powieści Pierre’a Boulle’a, stał się jednym z największych przebojów roku, zdobywając specjalną nagrodę Akademii Filmowej. Film doczekał się licznych kontynuacji, w tym czterech kinowych sequeli i dwóch seriali telewizyjnych. W 2001 roku remake Planety małp został wyreżyserowany przez Tima Burtona, następnie wznowiony w 2011 roku – Geneza planety małp, po którym nastąpiły dwa sequele: Ewolucja planety małp z 2014 roku oraz Wojna o planetę małp z 2017 roku. news na jutro

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze