Niewidzialna wojna – wywiad z Anną Muchą. Film jest hołdem oddanym mamie

Niewidzialna wojna to autobiografia Patryka Vegi. Rolę reżysera odegrał Rafał Zawierucha, natomiast matkę twórcy zagrała Anna Mucha. Na czwartkowej uroczystej premierze filmu miałam okazję porozmawiać z odtwórczynią roli matki – Anną Muchą.

Aleksandra Siądecka (AS): W jaki sposób przygotowała się Pani do roli? Konsultowała się Pani z mamą Patryka?

Anna Mucha (AM): Konsultowałam, rozmawiałam, oglądałam zdjęcia, konsultowaliśmy każdy szczegół kostiumu, niektóre kostiumy na przykład nie przechodziły. Wszystko fajnie, ale zielonego golfu nie założyłabym nigdy. Przyznam szczerze, że również wsłuchiwałam się w głos. To wszystko to były rzeczy, które mnie budowały, ale też pomagały mi kreować tę postać i zrozumieć ją.

Fot. Anna Mucha i Ewa Krzemieniecka (Mama Patryka Vegi) na premierze filmu Niewidzialna wojna

(AS): Czy uważa Pani że mama Patryka odegrała istotną rolę w drodze Patryka do sławy?

(AM): Każda matka odgrywa istotną rolę w wychowaniu swojego dziecka. Zwłaszcza w kontekście tego, że mama Patryka jest samotną matką. Film jest pewnego rodzaju hołdem oddanym mamie i niezwykłej relacji, którą mają między sobą do dzisiaj. To, że stworzyła silną osobowość i wyjątkowego człowieka to jest rzecz oczywista. Natomiast to jest niezwykłe, że po prostu ciągle oni są w bardzo bliskiej relacji i bardzo dużą czułością się obdarzają na co dzień.

Niewidzialna wojna

(AS): Czy ktoś na planie nie wychodził ze swojej roli? Jak to wyglądało?

(AM): To jest najtrudniejsze zadanie, dla nas też oczywiście, bo my jako aktorzy odtwarzamy pewną historię, ale to nie my grzebiemy w tych ranach. Możemy próbować odtworzyć to co jest w pamięci Patryka, ale to jest jego pamięć, jego traumy, jego historia. To nie są tylko dobre wspomnienia więc myślę, że to jest niezwykle istotne, że my po prostu dotykaliśmy bardzo intymnych stref w tym filmie.

Zobacz również: Johnny wywiad z Piotrem Trojanem. Każdy zasługuje na szansę

Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze