Kenneth Branagh jako Boris Johnson w serialu This England

Jedna z najważniejszych tegorocznych brytyjskich produkcji serialowych, serial This England ukazuje pierwsze miesiące Borisa Johnsona spędzone w roli premiera Wielkiej Brytanii. Pomimo, że okres sprawowania przez niego rządów trwał jedynie trzy lata, zbiegł się w tym czasie z pandemią koronawirusa, brexitem. W główną rolę wcielił się wielokrotnie nagradzany aktor oraz reżyser Kenneth Branagh (Belfast, Pojedynek). Sześcioodcinkowy serial jest dostępny od 29 września br. wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Produkcja This England umożliwia widzom jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy funkcjonowania rządu Borisa Johnsona w czasie dwóch potężnych kryzysów – pierwszej fali pandemii COVID-19 oraz opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur europejskich. Pomimo że serial odnosi się do wydarzeń sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy, to nie jest to produkcja dokumentalna. To rasowy serial fabularny z pełną zaskakujących zwrotów akcji dramaturgią.

Zobacz również: Belfast recenzja filmu [Blu-Ray]

Dzięki This England zajrzymy za kulisy podejmowania przez gabinet Borisa Johnsona najbardziej doniosłych decyzji. Takich jak wprowadzenie restrykcyjnych zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i przekonamy się, czy politycy się do nich stosowali. Obraz w reżyserii Michaela Winterbottoma przypomina jak niewiele wiedzieliśmy o wirusie w pierwszych miesiącach pandemii. W jaki sposób politycy zmuszeni byli do podejmowania decyzji wpływających na życie wszystkich obywateli niemal w ciemno. Zobaczymy heroiczną pracę lekarzy i pielęgniarek pragnących ratować życie i zdrowie obywateli w obliczu pandemii. Dowiemy się także, jak koronawirus, na którego zapadł Boris Johnson w zaledwie drugim miesiącu pandemii, wpłynął na jego dalsze losy.

Kolejnym wątkiem, poruszonym w serialu jest skandal związany z ‘Partygate’, czyli przyjęciami urządzanymi w rezydencji i ogrodach premiera Wielkiej Brytanii podczas ścisłego lockdownu, w sytuacji gdy zwykli obywatele kraju nie mogli opuszczać swoich domów i spotykać się ze swoimi rodzinami przez długie miesiące. Z bliska przekonamy się, jak afera wpłynęła na życie prywatne Borisa Johnsona i jego relacje ze współpracownikami.

Zobacz również: IO recenzja filmu. Żywot Osiołka poczciwego

Serial został współtworzony i wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma (Morderca we mnie, Droga do Guantanamo). Kenneth Branagh wystąpi jako premier Wielkiej Brytanii. W produkcji pojawili się: Ophelia Lovibond w roli Carrie Synthmond (Thor: Mroczny świat), Andrew Buchan (Broadchurch), Simon Kunz (Sherlock).

Polscy widzowie mogą oglądać This England od 29 września, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze