Disney+ dostępne na PlayStation 5

Od 4 października 2022 roku użytkownicy PlayStation 5 wreszcie mogą dodać Disney+ do swojej biblioteki. Wraz z aplikacją użytkownicy konsoli mogą cieszyć się swoimi ulubionymi produkcjami w technologii 4K i HDR.

Aplikacja Disney+ jest dostępna na PlayStation 5 w Polsce od premiery usługi, lecz dotychczas użytkownicy uruchamiali program za pomocą PlayStation 4, dla którego pierwotnie został przygotowany. Od wczoraj już tak nie jest. Serwis streamingowy trafia oficjalnie na konsolę PlayStation 5 i będzie możliwy do pobrania w sekcji Multimedia wśród innych aplikacji.

Kluczowym elementem naszej globalnej strategii jest docieranie do klientów niezależnie od tego, gdzie oni są i dlatego cieszymy, że wzbogacony Disney+ trafi do użytkowników PlayStation 5. Dzięki technologiom 4K i HDR fani doświadczą wyższej jakości korzystania ze streamingu.

                                                  Jerrell Jimerson, EVP of Product & Design, Disney Streaming

Zobacz również: Candy: Śmierć w Teksasie na Disney+ już 12 października

Disney+ zadebiutowało na świecie 12 listopada 2019 roku w Stanach Zjednocznych, Kanadzie i Holandii. W Polsce można korzystać z serwisu od 14 czerwca 2022 roku. W tym momencie abonament można wykupić w blisko 150 krajach. Według statystyk usługa Myszki Miki ma około 140 milionów wykupionych subskrypcji.  Czyni ją to drugim najpopularniejszym serwisem streamingowym, zaraz po Netfliksie, który ma ich na koncie aż 222 miliony. Dyrektor generalny koncernu Bob Chapek stwierdził, że Disney+ jest na dobrej drodze, aby do końca 2024 roku zdobyć 230-260 mln subskrybentów co oznaczałoby przejęcie pozycji lidera.

Disney+

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze