Hadar, Projekt Orion i nowa trylogia Wiedźmina oficjalnie zapowiedziane

Jeśli mało Wam było interesujących growych zapowiedzi, to mam dobrą wiadomość – CD Projekt RED dostarczył nam ich właśnie całą masę.

Na Twitterze studia CD Projekt RED pojawiło się dziś sporo wpisów zapowiadających ich nadchodzące projekty. Zarówno ich sztandarowa franczyza – Wiedźmin – jak i trochę świeższy Cyberpunk dostaną nieco atencji. Prócz tego wygląda na to, iż Redzi szykują dla nas również coś zupełnie nowego.

Najwięcej nowych tytułów zyska uniwersum Wiedźmina – tutaj szykują nam się aż trzy nowe gry od CD Projekt RED, plus dwie spod skrzydeł zewnętrznych deweloperów. Pamiętacie może grafikę z tajemniczym medalionem przypominającym rysia, którą dostaliśmy od Redów jakiś czas temu? Fani nieoficjalnie ochrzcili ją zapowiedzią Wiedźmina 4, acz wygląda na to, że to nie do końca prawda. Obrazek zwiastował nam Projekt Polaris – pierwszą grę z zupełnie nowej wiedźmińskiej trylogii. Deweloperzy obiecują, że będzie ona kontynuowała dziedzictwo Dzikiego Gonu, zaś dwie pozostałe części mają pojawić się w przeciągu sześciu lat od premiery Polaris. Pozostałe dwie wiedźmińskie zapowiedzi są niestety nieco bardziej skąpe w informacje. O Siriusie wiadomo, iż ma być grą zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, zaś jego produkcją zajmie się studio Molasses Flood. Canis Majoris z kolei to fabularne singlowe RPG, ale nie zdradzono, kto będzie zań odpowiedzialny.

Zobacz również: Cyberpunk: Edgerunners – recenzja serialu. Tego mi było trzeba

Prócz zapowiedzi ze świata Wiedźmina w tweecie pojawił się też całkiem obiecujący news dotyczący Cyberpunka. CD Projekt RED oficjalnie potwierdziło, że planują wypuścić kolejną grę usytuowaną w Night City. Kontynuacja ma „rozwijać potencjał” swojego poprzednika, zaś Redzi zajmą się nią osobiście. Sequel Cyberka, póki co nazywany Projektem Orion, jest jednak dopiero w fazie planów, prace nad nim dopiero się rozpoczną.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną zapowiedzią jest Hadar – nowa franczyza Redów. Obecnie stanęło wprawdzie dopiero na koncepcjach, ale na tę chwilę wiemy, iż będzie ona zupełnie odrębna od dotychczasowych serii studia.

Źródło: Twitter/@CDPROJEKTRED_IR

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze