A Plague Tale: Requiem – wszystkie odcinki serii In Focus już dostępne

Wydawca Focus Entertainment udostępnił dziś czwarty i ostatni odcinek ze swojej serii „In Focus”, który przybliża proces tworzenia A Plague Tale: Requiem.

Przed premierą gry, zaplanowaną na 18 października gracze będą mogli wysłuchać historii dotyczących procesu powstawania produkcji od jej twórców z Asobo Studio, przepytanych przez francuską influencerkę Maghlę. Dowiedz się więcej o historii, budowie świata, technologii i rozgrywce z serii wywiadów dostępnych pod tym linkiem. Seria In Focus z gry A Plague Tale: Requiem składa się z czterech epizodów, z których każdy przybliża trzech członków zespołu Asobo Studio. W każdym filmie dzielą się oni swoimi historiami z procesu powstawania kontynuacji docenionej przez krytyków gry A Plague Tale: Innocence.

Zobacz również: Najlepsze gry 2019 roku

Odcinek 1: Opowieść. Kévin Choteau (reżyser gry), Sébastien Renard (główny scenarzysta) i David Dedeine (dyrektor kreatywny) przedstawiają historię gry, opowiadają o ewolucji Amicii i Hugo De Rune – głównych bohaterów produkcji, ich relacjach, postawach, umiejętnościach i nie tylko.

Odcinek 2: Świat. Olivier Ponsonnet (kierownik artystyczny), David Dedeine (dyrektor kreatywny) i Kévin Choteau (reżyser gry) opowiadają o pracy nad budową świata, podroży Amicii i Hugo na południe w kierunku Morza Śródziemnego oraz o bogactwie świateł i kolorów w grze.

Zobacz również: The Last of Us, Part 1 – recenzja gry

Odcinek 3: Technologia. Brice Davin (producent wykonawczy), Cyril Doillon (główny inżynier ds. rozgrywki) i Julien Guérin (reżyser obrazu) opowiadają o wyzwaniach i innowacjach związanych z tworzeniem gry A Plague Tale: Requiem, która dostępna będzie wyłącznie na najnowszą generację konsol i w pełni wykorzystująca najbardziej zaawansowaną technologię.

Odcinek 4: Rozgrywka. Kévin Pinson (główny projektant poziomów), Kévin Choteau (reżyser gry) i David Dedeine (dyrektor kreatywny) opowiadają o swojej pracy nad nowymi możliwościami rozgrywki, która zmierza w kierunku bardziej elastycznego doświadczenia z większą swobodą gracza, ale z zachowaniem wyraźnego kierunku narracji.

A Plague Tale: Requiem ukaże się 18 października w pudełkowej edycji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X w polskiej wersji językowej (napisy).

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze