Marvel Comics: A Manga Tribute – Marvel podbija rynek mangowy

Nowojorski Comic Con przyniósł fanom Marvela sporo zapowiedzi. Wśród nich zaś pojawiło się zaskakująco sporo… mang.

Zadeklarowana na wydarzeniu współpraca Viz i Marvela przyniesie fanom superbohaterów azjatycki powiew świeżości. W lecie 2023 roku na rynku ma ukazać się Marvel Comics: A Manga Tribute – projekt ukazujący najbardziej ikonicznych bohaterów Marvela w wykonaniu ponad dwudziestu znanych japońskich artystów. Wśród współtwórców mają znaleźć się między innymi Yusuke Murata (One Punch Man), Sana Takedo (Monstressa) czy Q Hayashida (Dorohedoro). Pierwszego z wymienionych fani Marvela mogą już kojarzyć z licznych plakatów i okładek komiksów o Spider-Manie.

Oprócz Marvel Comics: A Manga Tribute Marvel zapowiedział jeszcze dwa mangowe projekty. Pierwszym z nich jest ekskluzywna edycja Wolverine: Snikt! – historii tytułowego X-Mena, który trafia na pustkowie, gdzie musi walczyć z półorganicznymi robotami. Oryginalnie komiks ten trafił do sprzedaży w 2003 roku.

Zobacz również: Amazing Spider-Man. Tom 5 – za kulisami – recenzja

Drugi projekt nosi tytuł Spider-Man Fake Red i ma przedstawić czytelnikom nowego pajęczaka. Głównym bohaterem mangi autorstwa Yusuke Osawy będzie licealista imieniem Yu, który zdobył swój pajęczy strój przez przypadek. Chłopak nie traktuje roli bohatera poważnie do czasu, aż do gry wkraczają kolejni złoczyńcy i zaczyna się robić nieprzyjemnie. Dopiero wtedy do Yu dociera, iż zakładanie czerwonego wdzianka wcale nie było najlepszym pomysłem. Fake Red, podobnie jak nowe wydanie Wolverine: Snikt!, zadebiutuje na rynku 13 czerwca 2023 roku.

Źródła: Twitter/@VIZMedia, animegeek.com

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze