Vela Games przedstawia Evercore Heroes

Dawni weterani z Riot i EA pokazują nową grę wieloosobową PvE, osadzoną w świecie science fantasy.

Vela Games z dumą przedstawiła dzisiaj swoją debiutancką grę –  EVERCORE Heroes, unikalną, konkurencyjną grę PvE, w której gracze rywalizują, aby udowodnić, że są najlepszą drużyną bohaterów na świecie. Osadzona we wspaniałym świecie science fantasy o nazwie Lumerea, gra przełamuje schematy, łącząc w czasie rzeczywistym, opartą na umiejętnościach grę zespołową i akcję gier MOBA z przygodowymi elementami znanymi z kooperacyjnych gier typu dungeon run MMO.

Zobacz również: Najlepsze gry 2022 roku

Aby posmakować tego, co trafi do gry możesz obejrzeć pierwszy kinowy zwiastun gry, zawierający remiks EVERCORE Heroes „All for one” autorstwa Hidden Citizens z udziałem Haela:

Naszym celem od samego początku było stworzenie gry, której gracze naprawdę chcą, nawet jeśli oznaczało to zejście z utartych szlaków – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Vela Games, Travis George. Wraz z EVERCORE Heroes zbudowaliśmy wyjątkową rozgrywkę dla wielu graczy, która w zupełnie nowy sposób łączy opartą na umiejętnościach kooperację z rywalizacją. Po ponad dwóch latach zbierania pozytywnych informacji zwrotnych pochodzących z wczesnych testów gry, cieszymy się, że w końcu możemy podzielić się naszą grą ze światem.

Zobacz również: Svoboda 1945: Liberation – recenzja gry

Gracze będą mieli okazję samodzielnie sprawdzić grę już w ten weekend, 13-16 października, rejestrując się przez stronę EVERCORE Heroes i Discord. Dołączenie do kanału gry na Discordzie zwiększy twoje szanse na otrzymanie ekskluzywnego dostępu do testów gry w ten weekend.

Wizją Vela jest inspirowanie i jednoczenie graczy z całego świata poprzez zabawę. Chcemy, aby gra nagradzała umiejętności i dawała poczucie satysfakcji, ale co najważniejsze, żeby gra była pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich naszych graczy – dodał George. Nasze testy są kluczem do osiągniecia tych celów. Gracze, którzy prześlą nam swoją opinię, mogą być pewni, że ich wysłuchamy i że pomogą nam w kształtowaniu przyszłości EVERCORE Heroes.

Zobacz również: Portal – samotność, ciasto i roboty

evercore heroes

W EVERCORE Heroes cztery czteroosobowe drużyny rywalizują ze sobą jednocześnie w zupełnie nowej, opartej na sesjach grze typu PVE. Aby wygrać, gracze muszą wzmocnić swoich bohaterów, naładować Evercore i pokonać niebezpiecznego bossa. Najlepsze zespoły muszą współpracować, aby znaleźć odpowiedni skład i strategię i odpowiednio równoważyć własne moce, równocześnie utrudniając rozgrywkę pozostałym zespołom.

Gracze otrzymają możliwość wyboru jednego spośród wielu zróżnicowanych bohaterów, z których każdy ma unikalne cechy i moce. Sama walka odbywać się będzie w różnych środowiskach –  od mroźnych lasów i ośnieżonych szczytów po gęste dżungle i bujne, fantastyczne ogrody. Dziś ujawniono pierwszych ośmiu bohaterów, w tym:

  • Shade: Shade jest mistrzynią zabójstw, nad czym pracowała przez całe życie. Shade wskakuje i wyskakuje z walki, siekając wrogów, likwidując cele i wykonując szybkie ucieczki.
  • Fyn: Starożytne baśnie opowiadają o niezłomnym bohaterze, żywym murze, który stawał w obronie wszystkich ludzi w potrzebie. Z naładowaną tarczą mocy Fyn szarżuje, rozwściecza wrogów i chroni swoich kolegów z drużyny przed niebezpieczeństwem.
  • Zari: Zari stworzyła słoneczne łucznictwo. Swojej sztuki walki nauczyła legiony najzdolniejszych wojowników Hydris. Zari potrafi łączyć swoje umiejętności tak, aby zadawać ogromne obrażenia pojedynczym celom i małym grupom wrogów.
  • Beko: Zagadkowy Beko potajemnie spełnia się jako starożytny duch odmłodzenia. W swojej latarni przechowuje iskrę Miraluum – uzdrawiającego światła używanego do ochrony członków drużyny za pomocą różnych umiejętności leczenia w czasie.
  • Blink: Blink tak bardzo lubi zadawać ciosy pięścią, że zbudowała na tym swoją całą karierę. Oprócz zadawania ciosów, Blink specjalizuje się w kontrolowaniu tłumu dzięki umiejętnościom, które mogą przyciągać i ogłuszać przeciwników
  • Remy: Korpus Ekspedycyjny Bios przywykł do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach, ale tylko Remy ma szybkość, siłę i opanowanie, by władać krwawiącym ostrzem medycznego magitechu Biosu. Szybki Remy wbiega w sam środek bitwy, by ratować kolegów z drużyny za pomocą pakietów zdrowia i zdolności kontrolnych.
  • Lotus: Lotus złamała tysiącletnią tradycję i opuściła królewski dom Everae, aby dołączyć do innych Herosów na ich ścieżce do uzdrowienia świata. Wszechstronna Lotus używa zarówno siły fizycznej, jak i magii, aby utrzymać swoją drużynę w zdrowiu na krótkim zasięgu podczas walki.

Cynder: Cyndera można znaleźć w legendarnym podziemnym klubie Noktry – Blue Ember (ale tylko wtedy, kiedy sam chce być znaleziony). Styl walki Cyndera opiera się na wyłączaniu dużych grup wrogów za pomocą wielkich obrażeń magicznych i ataków obszarowych.

evercore heroes

EVERCORE Heroes zostało opracowane przez Vela Games, dublińskie studio założone przez Travisa George’a, Lisę Newon, George i Briana Kaiserów. Zespół składa się z weteranów pracujących wcześniej w Riot Games, Electronic Arts, Epic Games i Blizzard Entertainment oraz deweloperów, którzy mają wieloletnie doświadczenie na kluczowych stanowiskach podczas tworzenia gier wieloosobowych, którymi zagrywają się setki milionów graczy na całym świecie.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze