Remake pierwszego Wiedźmina oficjalnie w produkcji

Historia odnowi się na naszych oczach! CD Projekt oficjalnie ogłosiło, iż powstanie remake pierwszego, kultowego Wiedźmina. 

Niespełna godzinę temu na mediach społecznościowych CD PROJEKT RED pojawiła się informacja o rozpoczęciu prac nad odnowioną wersją pierwszego Wiedźmina. Data jest nieprzypadkowa, bowiem dzisiaj przypada piętnasta rocznica od premiery gry The Witcher. Produkcja zostanie odtworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 5, natomiast same prace będą odbywać się w polskim studiu Fool’s Theory (SEVEN The Days Long Gone, Outriders)

wiedzmin remake
Fot. Lenovo Gaming

Zobacz również: Czy Wiedźmin 3 naprawdę najlepszy?

Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED w taki sposób wypowiedział się na temat remaku:

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta.  Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Niestety nie znamy na ten moment większej ilości szczegółów. Miejmy jednak nadzieję, że już wkrótce poznamy więcej informacji na temat projektu, a w tym na jakie platformy docelowo trafi remake Wiedźmina.

Weronika Sweeleo Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze